Přihlásit se

Přihlášení

Uživatelské jméno *
Heslo *
Zapamatovat si mě
Anna Kasperová

Anna Kasperová

pondělí, 06 leden 2020 14:22

Den otevřených dveří

V předvánočním čase se naše škola opět otevřela pro všechny rodiče, prarodiče a přátele školy. Ve čtvrtek 12. 12. se konal Den otevřených dveří. Pro návštěvníky byl připravený pestrý program. Už v dopoledních hodinách měli zájemci možnost podívat se na výuku do tříd a zapojit se tak do běžného provozu školy.

Hlavní program ale začínal až odpoledne. Školou se linula příjemná vánoční atmosféra, která každého zasáhla už u vchodu, kde čekal uvítací výbor svátečně oblečených deváťáků. Tyto vánoční víly a elfové rádi poradili, jak se v prostorách školy orientovat a navíc každému dítěti nabídli bonbon. Kousek od vchodu se nacházel tým malířů na obličej. Na přání vykouzlili na tvářích zajímavé ornamenty, nebo vás přeměnili na libovolné zvíře či superhrdinu. V přízemí jste si také mohli vyrobit sněhuláka na špejli, zakoupit květiny v ručně zdobeném květináči od našich „pěstitelek“ a zajít na něco dobrého do kuchyňky, kde normálně probíhá výuka Gastronomických praktik. Nabídka zde byla vskutku pestrá, od míchaných nápojů, cukroví a tradičních perníčků po cizokrajné suschi. Kdo se nezalekl drobné cukrářské práce, zdobil perníčky cukrovou polevou.

 O pár kroků dále jste mohli nakoupit vánoční dekorace a výrobky na charitativním jarmarku nebo adoptovat knihu. Největší zájem byl jako každoročně o program v mediální učebně a knihovně. Fanoušci moderní techniky zde obdivovali lego roboty z kroužku robotiky, Ozoboty nebo 3D tiskárnu. V prostorách knihovny se za použití třpytek a barevných provázků laminovaly zajímavé záložky do knih.

Návštěvníci, kteří se nebáli potrápit své mozkové závity, zavítali do prvního patra, kde na ně čekala stanoviště matematiky, chemie, zeměpisu, přírodopisu a dějepisu. Za splnění zadaných úkolů se získávaly žetony, směnitelné za sladkou odměnu. Pro fyzikální nadšence tu byl připravený koutek s pokusy. Nechyběla ani živá hudba pod velením pana učitele Štoska.

Během cesty na pavilon prvního stupně jste si mohli v prostorách tělocvičen povšimnout sportovců při pravidelné činnosti sportovních kroužků. I na prvním stupni panovala na chodbách sváteční nálada. Za zvuků koled jste mohli navštívit nazdobené třídy i prostory školní družiny. V dílničkách rozprostřených na prvních dvou poschodích se vyráběly svícny a vánoční dekorace. Předvedl se i kroužek Kuchtíka. Malí gurmáni vytvářeli veselé tousty a jiné pochutiny. Zlatým hřebem byla nápaditá překážková dráha v posledním poschodí.

Velké poděkování patří organizátorům, zúčastněným učitelům, vychovatelkám, asistentům a žákům za zdárný průběh celé akce.  Děkujeme také všem návštěvníkům, kteří našli volnou chvilku a přišli s námi sdílet vánoční atmosféru. Doufám, že jste si program patřičně užili a že se na Vás můžeme zase za rok těšit.

pondělí, 06 leden 2020 14:13

Projektový den Okno do pravěku

Ve dnech od 9. do 11. prosince nahlédli žáci šestých tříd do pravěku ještě důkladněji než v běžných hodinách dějepisu.  V rámci projektu Okno do pravěku naši školu navštívila ředitelka úpického muzea Mgr. Jana Nešněrová, která žákům zábavnou formou vysvětlila nejen, jak pracuje archeolog, ale shrnula i nejdůležitější informace o pravěké kultuře a odpověděla na naše zvídavé dotazy. Všechny nově nabité informace žáci hned využili při vyplňování pracovních listů. V druhé části našeho dějepisného dopoledne se třída rozdělila do pracovních skupin a vytvářela informační plakáty o vývojových typech člověka. Skupiny pracovaly s nasazením a velkou kreativitou, vznikly proto velmi zajímavé práce. Nejlepší z nich si můžete prohlédnout na chodbách školy. Na závěr jsme si zahráli i na pravěké umělce a uhlem vytvářeli jeskynní malby.

Do pravěku se šesťáci vrátí ještě v květnu během plánované exkurze do archeoparku Všestary.