Zdeněk Heteš

Třídy 4.A a 4.B se zapojily do projektu České spořitelny – „Abeceda peněz“

Děti navštívily zázemí České spořitelny, kde pro ně byla připravena zábavná přednáška k základům finanční gramotnosti. Nyní se připravují na zprovoznění své firmy. Zprávy z podnikání pošleme do světa v příštím článku.

pondělí, 11 únor 2019 18:55

DEN OFF-LINE 15.2. 2019

Vážení rodiče,

na tento pátek 15.2. 2019 plánujeme tradiční akci Den Off-line.

Den, kdy se vypneme a užijeme si digitální detox. Telefon necháme doma a ve škole vypneme všechny počítače a servery. Ponoříme se na jeden den do technické minulosti.

Je to neuvěřitelné, ale ještě před dvaceti lety jsme uměli přežít bez mobilních telefonů, internetu a počítačů. Dnes už nemůžeme pochopit, že jsme si dokázali domluvit rande a co víc, na tom randění jsme se setkali. A život bez internetu? Nepředstavitelné!

Už jste někdy přemýšleli, jak nám moderní technologie užírají volný čas? Jak změnily náš život? Že jsme na nich závislí a máme velké problémy si bez nich poradit? Počítače, internet a mobilní telefony jsou určitě dobří pomocníci, ale bylo by dobré si občas připomenout, jak by vypadal svět bez nich a zda si ještě vůbec dokážeme poradit, pokud budeme „offline“.

V pátek 15. února 2019 se naše škola (přidají se i rodiče?) ponoří do offline světa, bez počítačů a mobilních telefonů. Dokažme si, že máme sílu přežít jeden den bez mobilního telefonu, počítače a internetu. Jeden jediný den. Od rána do večera mít vypnutý mobil i počítač a tabletu se ani nedotknout. Bude to chtít opravdu silnou vůli. Dokážeme to?

Jak to bude probíhat?

Od 0:00 do 24:00 máme vypnutý mobil, ve škole nejde wifi, jsou vypnuté všechny počítače (ona stejně nejde počítačová síť) a učí se hezky po staru. Všechna setkání, potkání a rande si holt musíme domluvit den předem. Některé rodiny nezapnou ani televizi! Posílají se oběžníky místo emailů. Ukážeme našim dětem telefonní seznam, kopírák, magnetofon, „točící“ telefon, promítačku diáků nebo filmů, meotar, psací stroj, stravenky, deskové hry, ...   a hlavně, kolik volného času náhle máme bez telefonu nebo tabletu.

Podpoříte nás a své děti?

Kdo donese svému třídnímu učiteli do středy 20.2. 2019 podepsané potvrzení od rodičů, že celý pátek 15.2. byl OFF-LINE, dostane tradiční certifikát a pamětní placku.

Děkujeme za vaši podporu

neděle, 13 květen 2018 08:08

Děti v (ne)bezpečí

Vážení rodiče,

dovolujeme s vás pozvat na odpolední besedu Děti v (ne)bezpečí - vážně i nevážně o virtuálním světě. U kávy si popovídáme co teď frčí na internetu a co nás a naše děti může potkat v online světě.

Termín: úterý 22.5.  od 17:00 v naší škole

Letáček ZDE

Nezávazná registrace ZDE (abychom zvolili vhodné prostory podle počtu účastníků)

Přeji hezký zbytek dne a těším se na setkání

pondělí, 26 únor 2018 12:14

Noc s Andersenem ve školní knihovně

V pátek 23. března 2018 vypukne ve školní knihovně náramná akce pro žáčky druhých tříd. Noc s Andersenem. Přenocujeme v knihovně, je připravený bohatý program, spousta zábavy a špetka překvapení.

středa, 14 únor 2018 10:10

DEN OFF-LINE 16.2.

Vážení rodiče,

v pátek 16.2. se naše škola vrátí o 25 let zpět do doby, kdy ještě nebyly mobilní telefony, počítače a internet. Chceme tím ukázat našim dětem, jak moc jsme všichni závislí na moderních vymoženostech a že to jde i bez nich. Ve škole nebudou fungovat počítače a nikdo nebude mít mobilní telefon. Letošní rok se k naší myšlence přidávají školy i v zahraničí a Den Off-Line se tak stal mezinárodní akcí :-)

Vás, milí rodiče, bychom chtěli poprosit o podporu a pomoc v tom, že vaši ratolest do školy pošlete bez tabletu či telefonu. Věříme, že jeden den v roce půjde zařídit tak, že se bez mobilního telefonu a internetu obejdeme. Zároveň Vás upozorňujeme, že se do školy dovoláte v případě nutnosti pouze na pevnou linku.

Pokud vydrží Vaše dítko celý den, tzn. ne jenom ve škole, ale i doma!!!, bez počítače a mobilního telefonu,vy napíšete potvrzení, že to tak opravdu bylo, dostane za tento hrdinský počin odznak ze speciální offline edice a certifikát. Potvrzení budou přijímána do 22.2.2018 (stačí potvrdit na stylový offline papírový lísteček ;-). Více informací a ohlasy z minulého roku na  www.offlineday.eu nebo školním webu.

Děkujeme za pochopení a podporu.

pondělí, 04 září 2017 18:58

První den pro prvňáčky

První den ve škole pro naše nejmladší :-)