Přihlásit se

Přihlášení

Uživatelské jméno *
Heslo *
Zapamatovat si mě
čtvrtek, 01 únor 2018 18:45

Novinky z družinky :)

Napsal(a)

     To, že se ve školní družině na ZŠ Mládežnická stále něco děje už jistě víte. Ale možná nevíte, čím se bavíme v posledních dvou měsících. Kromě toho, že se u Super smajlíků na nějaký čas ubytovala paní chřipka a museli jsme zrušit naše lednové sportovní aktivity, podnikli jsme pár dalších akcí. Tak pěkně popořádku….

     Už na konci listopadu, jsme se proměnili na indiány a po celotýdenní přípravě se sešli u poradního ohně, abychom si zahráli a vyzkoušeli nějaké ty indiánské dovednosti. Prosinec pak patřil Kanadě, Vánocům a dárkům do sbírky „Krabice od bot“. Děti si připravily skvělé loutkové divadlo (z vlastnoručně vyrobených loutek) o příchodu Santa Klause, zapálili jsme ve dvou kolech 30 prskavek a rozbalili jsme si dárky u společného stromku celé ŠD.

     Po delším odpočinku o vánočních prázdninách, přišel leden a s ním další akce. Díky tomu, že se naše družiny proměnily ve volební místnosti, mohli jsme se v klidu sejít všichni v tělocvičně a utkat se ve veslařských závodech. Nebylo to vůbec jednoduché, bolely nohy i ruce a nervy pracovaly na plné obrátky :) Nicméně se v souboji „každý s každým“ nejlépe umístili třeťáci z 5. oddělení i Super smajlíci.

     V dalším kole prezidentských voleb u nás v družině proběhlo I. kolo soutěže „Rozjezdy pro hvězdy“. Největší úspěch měl Pavel Pejchal, který získal od diváků nejvíce hlasů. Tím si zajistil postup do kola druhého, které proběhne 9. 2. 2018. V prvním kole bylo 15 soutěžících, ale do toho druhého, postupuje soutěžících již jen 10. Těšíme se tedy, co nám postupující soutěžící příště předvedou. Diváci opět rozhodnou, kdo postoupí do třetího – posledního kola.

     A protože je leden měsíc ledový (nebo tedy kdysi býval), cestovali jsme se Super smajlíky na Antarktidu. Cestu jsme uzavřeli stavbou iglú z kostek cukru a jeho následným „táním“ díky zapouštění modré barvy a naše chuťové pohárky potěšili opékáním sněhových koulí (marshmallow) nad zapálenou čajovou svíčkou. 

     Ani jsme se nenadáli a první měsíc roku 2018 je za námi. Nebudeme myslet na to, že jsme zase o rok starší a vyrazíme do Brazílie. Tam je tepleji a hlavně!! Čeká nás karneval!!! ….. a zkusíme i tu saunu….. :) Tak hodně zdraví!!!

Lenka Kuchařová Dis.

 

Číst 607 krát