Přihlásit se

Přihlášení

Uživatelské jméno *
Heslo *
Zapamatovat si mě
pondělí, 06 leden 2020 14:13

Projektový den Okno do pravěku

Napsal(a)

Ve dnech od 9. do 11. prosince nahlédli žáci šestých tříd do pravěku ještě důkladněji než v běžných hodinách dějepisu.  V rámci projektu Okno do pravěku naši školu navštívila ředitelka úpického muzea Mgr. Jana Nešněrová, která žákům zábavnou formou vysvětlila nejen, jak pracuje archeolog, ale shrnula i nejdůležitější informace o pravěké kultuře a odpověděla na naše zvídavé dotazy. Všechny nově nabité informace žáci hned využili při vyplňování pracovních listů. V druhé části našeho dějepisného dopoledne se třída rozdělila do pracovních skupin a vytvářela informační plakáty o vývojových typech člověka. Skupiny pracovaly s nasazením a velkou kreativitou, vznikly proto velmi zajímavé práce. Nejlepší z nich si můžete prohlédnout na chodbách školy. Na závěr jsme si zahráli i na pravěké umělce a uhlem vytvářeli jeskynní malby.

Do pravěku se šesťáci vrátí ještě v květnu během plánované exkurze do archeoparku Všestary.  

Číst 156 krát

Nejnovější od Anna Kasperová