Přihlásit se

Přihlášení

Uživatelské jméno *
Heslo *
Zapamatovat si mě
pátek, 13 prosinec 2019 12:20

3. třídy – projekt „Jsme, jací jsme“

Napsal(a) mistr

2. prosince ve 3. třídách proběhl preventivní program s názvem „Jsme, jací jsme“. Program měly v režii paní preventistky naší školy – p. uč. Kutová a Váňová s žáky 9. ročníku. Projekt byl rozdělen na dvě části, v první jsme zhlédli snímek o sourozencích Josefíně a Janovi, oba byli odlišní od svých spolužáků a na jejich příběhu jsme si mohli povšimnout, jak se řeší problémy vzniklé v soužití ve společnosti dětí. V druhé části byly děti náhodně rozděleny do skupin, ve kterých plnily úkoly na připravených stanovištích a vyzkoušely si na vlastní kůži, jak by jim bylo, kdyby také musely řešit problém života dětí s handicapem.

V celém průběhu programu panovala dobrá nálada, děti se hezky zapojovaly do připravených úkolů a do života si odnášejí nejen nové zážitky, ale i nové poznatky.

Program vyvrcholil návštěvou speciální školky a školy. Na závěr jsme vyhotovili postavičky a zeměkoule, které nám připomínají to, že zkrátka… jsme, jací jsme.

 Tř. učitelky, asistentky a žáci 3. ročníku 

Číst 319 krát