Přihlásit se

Přihlášení

Uživatelské jméno *
Heslo *
Zapamatovat si mě
čtvrtek, 21 listopad 2019 10:58

Školní kolo Olympiády v českém jazyce

Napsal(a)

V pondělí 18.11.2019 se sešlo 13 žáků z 8. a 9.tříd, aby se „poprali“ s úkoly 46.ročníku Olympiády v českém jazyce. V gramatické části  se zabývali frazémy, významem interpunkce, způsoby tvoření slov, použitím a vysvětlením tvaru děl a funkčními styly. Jako slohový úkol zpracovali formou prózy téma „Tomu říkám překvapení.“ Nejlépe se se všemi úkoly vypořádal Petr Bayer z 9.B                                a postupuje do okresního kola, které se uskuteční 23.1.2020 v ZŠ R.Frimla v Trutnově. Blahopřejeme a  přejeme co nejlepší umístění.

                                                                   Za češtináře M.Škarytková

Číst 292 krát