Přihlásit se

Přihlášení

Uživatelské jméno *
Heslo *
Zapamatovat si mě
úterý, 28 listopad 2017 17:58

Bobřík informatiky a IT-SLOT 2017

Napsal(a)

I v tomto školním roce jsme se zapojili s žáky ze tříd s rozšířenou výukou informatiky do soutěží zaměřených na informační technologie - Bobřík informatiky a IT-SLOT. Počet zájemců z osmých a devátých tříd byl malý, proto potěšila účast několika žáků, kteří rozšířenou výuku neabsolvují.

V mezinárodní soutěži podporované MŠMT - Bobřík informatiky – jsme opět obsadili kategorie Benjamin (6.-7. třídy) a Kadet (8.-9. třídy) a zařadili se tak mezi 79.675 soutěžících v ČR. Žáci vyplňovali online testy o 15 otázkách, na které měli 40 minut času. Maximální počet bodů, které lze v testu získat, je 240 a úspěšným řešitelem je ten, kdo získá 150 bodů. Krásných výsledků dosáhli především vítězové školního kola Lukáš Klázar (Benjamin – 204 body) a Iva Makovičková (Kadet – 228 bodů), která se s třetím nejlepším bodovým ziskem umístila na 114. místě v rámci celé České republiky!!!

Soutěže IT-SLOT, jejímž pořadatelem je Soukromá střední škola výpočetní techniky v Praze na Proseku, se zúčastnilo deset žáků 8. a 9. ročníku a skvělého výsledku dosáhl Ondra Petrů z 8.A. Ziskem 22 bodů v čase 14:46 min (max 25 bodů, čas 30 min) se probojoval mezi 45 finalistů z celé republiky. Finále se uskuteční v pořadatelské škole 13. prosince, tak Ondrovi držte palce.

Výsledky školního kola i celorepublikové srovnání si můžete prohlédnout v připojených tabulkách.

Všem zúčastněným žákům děkuji za účast a úspěšným řešitelům gratuluji.

Číst 1291 krát