Přihlásit se

Přihlášení

Uživatelské jméno *
Heslo *
Zapamatovat si mě
čtvrtek, 30 květen 2019 09:09

Projekt 2. tříd - Horní Staré Město

Napsal(a) mistr

Ve 2. třídách jsme měli projekt Horní Staré Město. Celé dva dny jsme se seznamovali s historií naší obce a jejím současným rozkvětem. Namalovali jsme si plánek Horního Starého Města a také vyrazili na prohlídku míst, která nám dnes možná připadají všední, ale která skrývají neskonalou hodnotu a krásu. Každého z nás jistě nadchla krása kostela sv. Václava, který patří mezi nejstarší památky našeho města. Na závěr projektu jsme složili básničky a jednu z nich si můžete přečíst :), projekt nás bavil a přinesl spoustu nových informací, které se nám zapsali nejen do paměti ale i do srdce, neboť se týkají našeho rodného města.

Učitelé a děti z 2. tříd

 

Horní Staré Město,

je tu lidí, přes sto.

Máme ho tu všichni rádi

a jsme s městem kamarádi.

Všechno je tu krásné,

jeden člověk žasne.

Je tu krásně, to vám říkám, 

člověk tu ví kudy a kam.

Je tu hodně památek, 

stejně jako zvířátek.

Máme tady sluníčko,

svítí moc i maličko.

Když prší a slunce svítí zároveň,

všichni se musíme koukat ven,

je moc hezká duha, 

škoda, že je mlha.

(Kaplanová, Dydňanská, Janatová, Petříčková)

Číst 333 krát