Přihlásit se

Přihlášení

Uživatelské jméno *
Heslo *
Zapamatovat si mě
čtvrtek, 30 listopad 2017 17:23

Cestování po světě se Super smajlíky

Napsal(a)

     Každý rok se s dětmi z IV. oddělení ŠD věnujeme nějakému tématu v rámci celoroční hry. V loňském roce jsme se pustili do prozkoumání různých sportů, letos jsme se ale vydali napříč kontinentem…. Na daný měsíc si děti připravují pohlednici, na které procvičí psaní své adresy a naučí se kreslit vlajku dané země. Za povedené aktivity pak získávají razítka právě na tuto pohlednici. Vyhodnocení probíhá každý měsíc zvlášť.

Cestu jsme zahájili jak jinak než v České republice a než jsme ji opustili, uspořádali jsme si královskou hostinu včetně pohoštění a ukázky tanců jako na dvoře českých králů. Druhý měsíc byl ve znamení Francie a vše se točilo kolem Eifelovky. Závěr patřil francouzské kavárně, kdy jsme si při poslechu francouzských šansonů vychutnávali horký čaj (namísto kávy J), vymýšleli jsme módní oděvy z dostupných kousků šatstva nebo pojídali vynikající koláč.

Listopad byl zasvěcený USA. A tak jsme nejprve pluli s Kryštofem Kolumbem, celý jeden týden bojovali jako piráti, další pak jako indiáni. Při poslechu indiánských písní se skvěle tvoří indiánské doplňky, abychom si mohli na závěr dopřát indiánskou párty a zakopat válečnou sekeru, bude-li to potřeba. V prosinci se totiž vydáme do Kanady, jejíž obyvatelé jsou hrdí na to, že je jejich země domovem Santy Clause. Děti pro něj chystají sušenky limonádu nebo mléko, proto si i my nějaké ty sušenky upečeme, abychom měli natrénováno pro našeho Ježíška.

Cestovatelský program si zpestřujeme také návštěvou fitness, kde se cvičí o 106 na bosu nebo při kruhovém tréninku. Své zdraví podporujeme návštěvou sauny a bystrou mysl zase návštěvou školní knihovny. No, a když nás potkáte během chvíle 3x cestou do jídelny, věřte, že právě nejspíš trénujeme etiketu podle Ladislava Špačka (autora knihy Mistr E), který dobře ví, že křičet ve škole a skákat ze schodů se prostě nemá!

Držte nám pěsti, ať se cestou neztratíme :) 

Lenka Kuchařová DiS.

Číst 571 krát