Přihlásit se

Přihlášení

Uživatelské jméno *
Heslo *
Zapamatovat si mě
středa, 17 duben 2019 09:19

Projektový den „Trutnov – středověké město, středověcí lidé“

Napsal(a)

27.a 28.3. 2019 proběhl v 7.A a v 7.B projektový den, který navazoval na probrané učivo učebního bloku „Vrcholný středověk – středověká města“ v dějepisu v 7.třídě. S odborníkem z praxe Mgr. Janou Nešněrovou, ředitelkou úpického muzea, si žáci rozšířili probíranou látku vzhledem k dějinám regionu a využili získané informace k další práci. Projektový den probíhal v multimediální učebně, byla využita technika k promítání prezentace „Středověká společnost, vznik středověkých měst na příkladu města Trutnova“ a „Právo a prameny“. Mezi prezentacemi proběhla skupinová práce s pracovním listem. Po druhé prezentaci došlo k aplikaci získaných vědomostí při samostatné tvůrčí individuální činnosti - výrobku „Středověká listina a její zpečetění“. A jak se nám listiny povedly, se můžete podívat na webových stránkách školy ve fotogalerii.

                                                                                                7.A a 7.B

Číst 477 krát