Přihlásit se

Přihlášení

Uživatelské jméno *
Heslo *
Zapamatovat si mě
neděle, 31 březen 2019 16:01

Barevný týden v ŠD

Napsal(a)

 

     Modrá jako pomněnka, žlutá jako sluníčko nebo kuřátka, červená jako tulipán, zelená jako žabičky nebo čerstvá jarní tráva, pruhovaná jako duha. Tyto barvy ovládly po celý týden všechna oddělení družiny, a to v mnoha pestrých činnostech. Zpívaly se jarní písničky, recitovaly básničky, četly se příběhy s jarní tématikou. Pastelky ani prstové barvy, či tempery si po celý týden neodpočinuly, neboť se kreslilo, malovalo, vybarvovaly se jarní mandaly. Zručné ruce našich dětí našly uplatnění při vyrábění spousty krásných, jarem a barvami motivovaných, výrobcích. Děti si opět vyzkoušely techniku Embossingu, využily i skartovačku pro výrobu super barevných proužků a také se jim líbila práce s řezačkou papíru.

     Po celý týden vznikalo společné dílo, kdy každý den vždy jedno oddělení zdobilo velkého motýla. Dalším společným úkolem bylo odhadnout, kolik barevných víček je uloženo v dóze. Nejpřesnější odhad mělo 5. oddělení třeťáků. Barevný týden jsme zakončili „pruhovanou“ diskotékou.

     A věřte, nebo ne, ale v pátek zakotvila na Úpě za školou loď a do naší jídelny a pak do 2. oddělení ŠD, přišli námořníci i s kapitánem, všichni měli super námořnická, pruhovaná trička a čepice.

     Vychovatelky a jejich svěřenci děkují také všem učitelům, asistentům, žákům z vyšších ročníků, kteří se k nám po celý týden připojili.

     Velké poděkování patří většině rodičů, kteří úžasně spolupracovali a dětem zajistili na každý den oblečení v dané barvě. Zvláštní poděkování posíláme po vodě rodičům našich námořníků z 2. oddělení.

                                                                                                                                                                  Gabriela Hofmanová

Číst 599 krát