Přihlásit se

Přihlášení

Uživatelské jméno *
Heslo *
Zapamatovat si mě
čtvrtek, 21 únor 2019 08:32

Etické dílny 7.tříd

Napsal(a)

Protože jsme se v rámci předmětu Člověk ve společnosti učili o komunikaci, absolvovali jsme ve středu 20.2.2019 program „Moc slova“ s paní Mihatschovou.

Po vytvoření jmenovek jsme se seznámili s pravidly a shlédli úvodní video „Jsem slepý, pomozte,“ abychom si uvědomili, jak slova dokážou změnit atmosféru. Poté jsme diskutovali o slovech pozitivních, která pomáhají, a slovech negativních, která ubližují, a co je nám příjemnější. Zahráli jsme si ve skupinách hru Sousoší, abychom viděli, jak užitečná může být pochvala i kritika. Následovalo hlasování pomocí korálků na téma, co nám kazí komunikaci, vyslechli jsme příběh o babičce ve vlaku, shlédli video o Nicku Vujicici, člověku bez končetin, a na základě toho si povídali o lžích, vulgarismech a pomluvách. Na závěr jsme si vše shrnuli a vyplnili pracovní list. Dvouhodinový program proběhl ve velmi příjemné a poučné atmosféře.

                                                                       7.A a 7.B

Číst 379 krát