Přihlásit se

Přihlášení

Uživatelské jméno *
Heslo *
Zapamatovat si mě
úterý, 19 únor 2019 08:24

Trutnovská DRAČICE se opět vydařila

Napsal(a)

     „Turbo softball“ jak nazýváme halovou obdobu softballu, hostila hala ZŠ Mládežnická v Trutnově o uplynulém víkendu. Tentokrát pro kategorii U13. Sjelo se 7 týmů, některé tradiční týmy a několik nováčků. Turnaj byl vyhlášen pro týmy „mix“, tzn. že mohly v jednom družstvu startovat jak dívky, tak chlapci. Ale protože v Trutnově máme i ryze chlapecký oddíl, který hraje baseball - Rytíře, pozvali jsme je pro oživení turnaje také. A dobře jsme udělali. Hned na začátku nastavili laťku hodně vysoko, vypadalo to, že projdou turnajem jednoznačně bez porážky. V základní části, která se hrála systémem každý s každým, se jim to opravdu podařilo a do finále šli z prvního místa. Domácímu „Horňáku“ se naopak od začátku nedařilo. Hned první dva zápasy holky prohrály právě s Rytíři a hned druhý zápas s SC Dvůr Králové nad Labem. Pak se ale vzpamatovaly a další zápasy dobojovaly vždy do vítězného konce. Dostaly se tím do semifinále, kde až v prodloužení se jim podařilo vyhrát nad SC Dvůr Králové nad Labem 20:18.  Do finále s Rytíři šly dívky s obavami, že dostanou pořádně „nařezáno“. Opak se ale stal skutečností.  Hned na začátku nasázely holky klukům 7 bodů. Ti v průběhu 4 směn dotahovali postupně, ale bohužel se jim to nepodařilo a HSM nakonec vyhrál celý turnaj výsledkem 19:18. Ostatní zápasy byly samozřejmě také zajímavé. Velmi pěknou hru bylo vidět od děvčat s Piranhas Beroun, nováčka turnaje. Jejich zápasy končily nešťastně vždy prohrou o jeden nebo dva body. Trochu smůly měli pátí Storms a sedmí SaBaT. Ale bojovalo se vždy do konce s plným nasazením. Čtvrtí Joudrs Praha přijeli pouze se 7 hráčkami - kvůli marodce, ale ostatní týmy jim vždy nějaké hráčky „zapůjčily“. Těm patří velký dík, že to nevzdali a přijeli.

Konečné pořadí:

  1. SK Horní Staré Město
  2. Rytíři Trutnov
  3. SC Dvůr Králové nad Labem
  4. Joudrs Praha
  5. Storms Praha
  6. Piranhas Beroun
  7. SaBaT Praha

V rámci turnaje byly vyhlášeny i individuální ceny trenérů:

Lukáš Michera z týmu Rytířů, Matylda Binková z HSM, Viktorie Sedláčková ze Storms, Sára Dačeva ze SaBatu, Melánie Havranová z SC Dvůr Králové nad Labem, Ema Svobodová z Piranhas Beroun a Karolína Janáková z Joudrs Praha.

Vzhledem k množství cen od rodičů a sponzorů byli vyhlášeni i nejmladší hráči, protože i ti se významně podíleli na úspěchu svých týmů:

Jakub Baláž (2007) z Rytířů, Eva Jirošová (2010) ze Storms, Adélka Beranová (2010) ze SaBaTu, Ella Rousková (2010) z SC Dvůr Králové nad Labem, Lucie Režňáková (2008) z Piranhas Beroun, Lucie Ondrová (2008) z Joudrs Praha a úplně nejmladší účastníci turnaje z domácího SK Horní Staré Město Fanča Binková a Adélka Lukášová (2011).

Velké díky patří všem dobrovolníkům, Jardovi za stravování, rodičům za ceny a trenérům za trpělivost a ZŠ Mládežnická za zázemí a pomoc.

                                                                                                                                                                                                      Text: Jana Klempířová, foto: Tomáš Pek

 

 

Číst 675 krát