Přihlásit se

Přihlášení

Uživatelské jméno *
Heslo *
Zapamatovat si mě
sobota, 23 prosinec 2017 16:56

Rozdáno do poslední krabičky

Napsal(a)

„Krabice od bot“ – celorepubliková sbírka Diakonie, ke které jsme se v naší škole letos připojili také! Dárky v krabicích zabalených i nezabalených přinášeli žáci z I. i II. stupně! Každá krabice byla označena pro koho je určená, zda pro dívku nebo chlapce a vhodný věk. Díky tomu si pak dárek najde lépe svého příjemce.

            Sbírka byla velice úspěšná! Společně se nám podařilo vytvořit 288 ks dárků a obsáhnout věkové rozpětí 0 – 17 let. Nejvíc dárků však bylo pro věkovou kategorii 5 – 8 let. Vzhledem k tomuto velkému počtu dárků, byl rozšířen seznam obdarovaných. Krabice od žáků ZŠ Mládežnická tak putovaly do těchto organizací:

Most k životu

Oblastní charita

Dětský domov Dvůr Králové nad Labem

Ozdravovna Království

Barevné domky Hajnice (včetně chráněného bydlení v Trutnově)

Dětské oddělení trutnovské nemocnice

            Přání bohatého Ježíška tak bude naplněno nejen ve většině domácností dětí z Mládežky, ale i u dětí, které stráví vánoční čas v některém z výše uvedených zařízení!

Věřím, že děti, které darovaly dětem (což je hlavní motto sbírky), budou chtít pomáhat druhým i v roce 2018 a lhostejnost pro ně bude neznámé slovo.

            Veliké poděkování patří nejen dětem a učitelům z Mládežky, ale také dárcům, kteří se ke sbírce přidali ze širšího okolí!

            Krásné svátky a pohodu u stromečku všem!!! Díky!!!

Lenka Kuchařová DiS.

Číst 630 krát