Přihlásit se

Přihlášení

Uživatelské jméno *
Heslo *
Zapamatovat si mě
úterý, 08 leden 2019 08:08

Vánoční laťka 2018

Napsal(a)

Vánoční laťka 2018

Prosinec je v naší škole měsícem velkých akcí. Patří k nim den otevřených dveří, různé besídky, ale i sportovní klání. Tím největším sportovním zážitkem je vánoční laťka naší školy. I letos si nejen tělocvikáři, ale také žáci devátých tříd, připravili pro své spolužáky z druhého stupně vánoční skok vysoký. V letošním roce se přihlásilo nejvíce závodníků. V kategorii 6. – 7. tříd celkem skákalo 30 závodníků a závodnic. Tato kategorie celou akci začala a pustila se do závodění jako první. Skákalo se od základní výšky 95 cm, kterou překonali všichni. Poté se zvyšovalo o 5 cm.

Nejlepšími skokankami v kategorii 6. - 7. tříd - dívky se staly na třetím místě Barbora Kosinková, druhou příčku si vyskákala Tereza Samková a příčku nejvyšší si zasloužila skokanka Nikol Flečková výkonem 115 cm, všechny jsou žákyně 6. tříd. Nejlepší skokani v kategorii 6. – 7. tříd – chlapci  -  bronzovou medaili si na krk pověsil skokan Daniel Švestka, stříbro putovalo k Janovi Augustinovi a vítězem se stal Petr Mačo výkonem 140 cm.

Krátce po 10. hodině se na rozběhovém plácku shromáždili naši nejstarší závodníci, kategorie 8. – 9. tříd, chlapci a dívky. Tato kategorie začínala na výšce 100 cm. Celá akce byla zaměřena také na 100. výročí vzniku naší republiky a u příležitosti této akce věnoval každý závodník jeden symbolický skok na výšce 100 cm tomuto výročí. Poté se žáci pustili do závodění. Výška se zvedala taktéž po 5 cm. Všechny výkony byly velmi kvalitní, bylo vidět, že skokani a skokanky byli skvěle připraveni a výkony stály za to. Avšak vyhrát můžou jen ti nejlepší. Postupem času a zvyšování centimetrů se závodnické pole zužovalo až na ty nejlepší. V kategorii 8. – 9. tříd - dívky se na třetí místo postavila Tereza Fišerová,  druhé místo si vybojovala Kateřina Šťastná a vítězkou se stala s výkonem 130 cm Kateřina Bučková.

Na závěr bylo připraveno to nejlepší - kategorie 8. – 9. tříd - chlapci. Skokani předváděli fantastické výkony a už od začátku bylo ve vzduchu zdolání rekordu školy. Nakonec rekord nepadl, ale i tak byl k vidění nádherný souboj o zlatou medaili mezi dvěma závodníky, kteří si po stejném součtu skoků a zdolaných výšek, museli prodloužit souboj na laťce a čekat, který závodník udělá chybu jako první. Nakonec se z vítězství radoval Jakub Žačok výkonem 140 cm, druhé místo si vyskákal Martin Klucho a na bronz dosáhl Jakub Štosek.

Všem závodníkům gratulujeme a děkujeme za skvělé výkony.

Poděkování patří učitelkám Věře Menzelové a Petře Pospíšilové za skvěle vedený závod. Zvláštní poděkování míří ke všem deváťákům, kteří zorganizovali celou akci a naučili se, co vše to obnáší.

 

Děkujeme.  Tělocvikáři

Číst 587 krát