Přihlásit se

Přihlášení

Uživatelské jméno *
Heslo *
Zapamatovat si mě
čtvrtek, 14 prosinec 2017 21:19

Projektový den „Okno do pravěku“

Napsal(a)

Ve středu 13.12.2017 jsme se my, šesté třídy, těšily do školy na neobvyklý způsob získávání informací. O pravěku jsme se učili v hodinách dějepisu, zhlédli jsme dokument „Putování s pravěkými lidmi“, svoje znalosti si ověřili na řadě zajímavých pracovních listů. Rozdělili jsme se předem do pěti skupin podle jednotlivých vývojových typů člověka, abychom si mohli připravit různé materiály. A pak to začalo. Tři dvouhodinové bloky. Vytvořili jsme prezentace, každá skupina svého vylosovaného „člověka“, zkusili jsme uhlem nakreslit jeskynní malby a moc se nám povedly, vyrobili jsme si keramické nádoby a na závěr jsme se podívali na vtipný kreslený film o pravěku.

Období pravěku uzavřeme květnovou exkurzí do pravěké vesničky Všestary, kam se už moc těšíme.

                                                                                            6.A a 6.B

Číst 473 krát