pátek, 21 září 2018 06:41

World marathon challenge 2018

Maraton za 2 hodiny? Proč ne?!!!

Dne 20. září se na městském stadionu v Trutnově konal první ročník závodu World - Marathon Challenge, který si pod svá křídla vzal Rotary klub Trutnov. Již v měsíci červnu přišla na naši školu výzva k této akci a u nás je již tradicí, že se výzev nebojíme a jednohlasně jsme se k závodu přihlásili. Zkušený tým tělocvikářů dal dohromady 30 zdatných a nejlepších závodníků naší školy od páté do osmé třídy. Družstvo se skládalo z 15 chlapců a 15 dívek. V den „D“ bylo už od příjezdu na stadion cítit z našich sportovců, že atmosféra je naprosto skvělá, a vše nahrávalo k dobrému výkonu. Naším cílem bylo přiblížit se ke dvěma hodinám. Po krátkém zahřátí a úvodním nástupu se závodníci postavili na start. Ale tím to ještě nezačalo, poněvadž na první úsek, který měřil 195 metrů, se postavili ředitelé a zástupci zúčastněných škol. To byla pro všechny závodníky ta nejlepší startovní atmosféra. Ředitelé předali první štafetu a závod mohl vypuknout. Třicet závodníků si předávalo štafetu po odběhnutém úseku. Na každého vyšlo 7 až 8 dvousetmetrových běhů. Kdo se radoval na konci nejvíc? Samozřejmě, že naši nejlepší běžci z „Mládežky“!!! A jaký byl tedy cílový čas? FANTASTICKÝ!! Čas naší skupiny skvělých a bojovných reprezentantů byl 2:08,30.

Všem běžcům patří velká pochvala za vzornou reprezentaci školy. Velké poděkování patří panu řediteli Mgr. Zdeňku Gécovi, který skvěle rozběhl naši štafetu a taktéž poděkování paní učitelce Věře Menzelové za skvělé koučování a povzbuzování žáků.

Bc. Jiří Šembera a tělocvikáři