pátek, 21 září 2018 06:34

Cykloturistické soustředění 8. tříd

Na kole nejen dřina…

Jak již je tradicí na naší škole, žáci osmých tříd se vydávají prozkoumat cyklostezky v okolí Železných hor a Horního Bradla. Cykloturistický kurz se konal hned na začátku nového školního roku. Trochu jsme se obávali počasí, ale nakonec jsme se naší největší hrozby bát nemuseli, poněvadž počasí bylo přímo letní, jak se říká, na objednávku.

Žáci se po prvním seznamovacím cyklovýletu rozdělili do výkonnostních skupin a v těch se pak vydávali každý den brouzdat po krásách Železných hor. Dojeli na zříceninu hradu Oheb s kouzelným výhledem na Sečskou přehradu, poznali písečné břehy vodní nádrže Seč, navštívili rozhledny Zubří a Bojka, nejzdatnější z jezdců se zajeli podívat do vypálené osady Ležáky atd. Díky skvělému počasí jsme se mohli věnovat i zábavě a hrám v táboře a odbourat nepřátelskou atmosféru mezi „Áčkem“ a „Béčkem“. Mohu říci, že se to partičce učitelů, v čele s třídními učiteli, povedlo podle jejich představ. Celý kurz proběhl na podtrženou jedničku. Jako potvrzení toho, čeho jsme chtěli dosáhnout, přidám mail, který jsme obdrželi od maminky jednoho žáka, jenž se kurzu zúčastnil.

„Dobrý den, touto cestou chci poděkovat všem, kdo se podílel na cykloturistickém soustředění 2018. Můj syn se vrátil s obrovským nadšením, plný zážitků a poznání. Neustále nám denně vypravuje, jak to bylo skvělé. Dokonce jsem litovala, že jsem tam nebyla. Každý den plný zábavy, opravdu klobouk dolů. Velmi oceňuji přístup učitelů a jsem neuvěřitelně nadšená, když vidím své dítě šťastné a s jakou chutí se těší do školy.

Děkuji za skvělý přístup k dětem a přeji Vám, ať vydrží píle a fantazie a jsou spokojené všechny děti tak jako my.

S přáním pěkného dne a báječných učitelů

Rosůlkova Lenka„

Poděkování patří žákům, kteří nám - učitelům kurz zpříjemnili. Další poděkování patří paní učitelce Mgr. Soně Knapové, která svými úžasnými pokrmy plnila naše hladová břicha. Poděkování patří třídním učitelům Mgr. a Bc. Jiřímu Erbenovi a Mgr. Janu Rozovi, taktéž instruktorům Ing. Iloně Kutové, panu Jiřímu Skučkovi a Michalu Bogáňovi, kteří se věnovali dětem a pomohli udělat kurz takový, jaký byl.

Bc. Jiří Šembera – kab TV

Fotografie naleznete na: www.zsmltu.cz v sekci galerie