Přihlásit se

Přihlášení

Uživatelské jméno *
Heslo *
Zapamatovat si mě
neděle, 26 srpen 2018 20:53

A je to! Zase se točí!

Napsal(a)

     Taky jste to cítili? To sevření, napětí ….. Na začátku prázdnin, se to nedalo skoro vydržet, proto celá vědecká skupina „Sinus Z“  zabalila své kufry a 28. 7. 2018 vyrazila do boje s Plochonátory, kteří svírali Zeměkouli 13ti obručemi s cílem pořádně ji zploštit. Taky uvěznili Galilea a chtěli to hodit na nás.

    No, a když se Vám svět přestává točit, musíte tomu trošku (víc) pomoct vy. Takže nic moc pak není tak, jak to bývá na jiných expedicích. To si pak můžete dovolit zavolat sanitku ještě v Trutnově, než máte naloženou celou posádku a pak už ji po celou dobu výpravy nepotřebujete! Co bývalo tradiční, to jsme změnili nebo upravili…. Co třeba? : )

     ….. Jako tábor určený dětem od 1. – 5. třídy jsme měli letos rekordní počet dětí starších 11 let. To se stane tak, když s námi tito táborníci jezdí třeba i 9 let a stále s námi chtějí, patří k nám a my jsme za to rádi!!!

    Také letos se o naše spokojená bříška postarala kuchařka Ema, a jak je její jídlo neodolatelné, svědčí i fakt, že si vegetariánka na konci tábora přišla pro řízek (já jsem to nebyla, nebojte : ). Spokojení strávníci obměkčili naši Emičku, která nám pak odpustila pošlapanou kuchyň po nočním nácviku tanečního kreativního vystoupení před branballem – letošní tanec s netradičním vrhem vajec do diváků můžete zhlédnout zde - https://1url.cz/jMKMn.

     Nově jsme pojali třeba také hygienu, aby mohla vzniknout bojovka tajného sprchování na veřejném koupališti nebo studené odmývání v řece. Ale stejně si myslím, že za to sucho, můžou Plochonátoři….. : ). Jenže díky němu se mi poštěstilo vytáhnout pouhých  6 klíšťat za celý tábor. Pokud nepočítám Terezku, ze které si klíšťátka udělala ucpanou dálnici a na jejích zádech jich bylo najednou 8 v koloně! Nebo to jedno klíště vedoucího, které bylo…. hmm, no, víte kde : )

    Do večerních programů zasáhl také kolotoč změn a to když se místo Běhu štěstí běhal Kostkový maraton, místo Miss se tančilo podle robota nebo se do role bizonů dostali naši nejstarší táborníci a dost si to užili, zeptejte se jich : )

    Nemůžu tu vyjmenovat všechny události za 14 dní, to by vás nebavilo. Stačí, když to na Bradle bavilo nás : ) Něco jsme zaznamenali pro časy budoucí na fotkách – koukněte: https://1url.cz/6t7f3 a něco zůstane jen pro nás.

   V rámci tréninku na boj s Plochonátory, kteří nám vše dost kazili, jsme objevili novou pěší trasu do Nasavrk, kde se střídá les, louka, vesnička, koupání i nákupy. Všechno se ale vyplatilo, protože se nám podařilo Zeměkouli zachránit a Galilea vysvobodit.

   Tradičně se také loučím s táborníky i s váženými čtenáři s tím, že příští rok se těším opět na další dobrodružství. Tentokrát je to ale netradiční až do konce a letos se s vámi naši milí mladí táborníci loučím a přeji ať je váš svět stále lehký, vzdušný a smysluplný!

   Ovšem co postaru zůstává, je mé velké poděkování vedoucím, bez kterých by tábor nebyl tábor a už vůbec ne ten náš! Děkuji za váš čas, nadšení a zapálení!!! Neztraťte svou cestu a nezapomeňte na to všechno, co jsme společně zvládli!!!!  

 

Lenka Kuchařová DiS.

 

 

 

 

Číst 512 krát