Přihlásit se

Přihlášení

Uživatelské jméno *
Heslo *
Zapamatovat si mě
středa, 20 červen 2018 20:03

Školní výlet - 4.C

Napsal(a)

  Výlet 4. C (18. 6. 2018)

  V pondělí 18. června 2018 se děti ze 4. C zúčastnily výletu do Krkonoš. Z Trutnova jsme odjížděli v 7.30 h a nad Špindlerovým Mlýnem jsme vystupovali o necelou hodinku déle. Kyvadlová doprava nás přepravila na Zlaté návrší k Vrbatově boudě, kde jsme si pověděli něco málo o smutné události z historie lyžařských závodů v Krkonoších a o jejich účastnících B. Hančovi a V. Vrbatovi. Trasa naší horské túry vedla kolem Pančavského vodopádu a Ambrožovy vyhlídky, odkud byl překrásný rozhled od Labského dolu přes celé východní Krkonoše s Luční a Studniční horou, přes vrcholek Sněžky až po Medvědín a Zlaté návrší.

  Odtud jsme pokračovali k prameni Labe a Labské boudě, kde se děti občerstvily a zakoupily si upomínkové předměty. Následoval - zprvu náročnější - sestup Labským dolem do Špindlerova Mlýna podél Labského vodopádu a řeky Labe. Cestou děti sbíraly dozrálé borůvky a na mnohých odpočívadlech nabíraly síly. Před koncem putování si někteří zájemci osvěžili unavené nohy v řece. Počasí se nám vydařilo a spokojeni jsme dorazili do Trutnova.           

M. Vetterlová, tř. uč

Číst 857 krát