Přihlásit se

Přihlášení

Uživatelské jméno *
Heslo *
Zapamatovat si mě
čtvrtek, 07 červen 2018 17:32

Cestování Správné party do daleké minulosti

Napsal(a)

     Tři roky ve školní družině budou za pár dní už minulostí. Z témat v našem ŠVP ŠD nám už téměř žádné nezbývá. Jako třešničku na dortu jsme si na závěr pobytu v naší družině nechali cestování do opravdu vzdálené minulosti. Vydali jsme se na dlouhou cestu, kde se vzdálenosti neměří na km, ale na stovky, milióny a miliardy let.

     Dostali jsme se tak nejdříve do světa dávno vymřelých trilobitů, dinosaurů, obrovských vážek a přesliček. Spoustu informací jsme se dozvěděli z encyklopedií Živý svět a Svět vymřelých zvířat. Velmi nás bavilo modelování prehistorických zvířat ze samotvrdnoucí hmoty. Pomocí písku, kamínků a kamenů, větviček a kapradí jsme pak dotvořili kulisu prehistorického světa.

     Pak nás stroj času převezl do doby kamenné, bronzové a železné. Bylo to dobrodružství zahlédnout předchůdkyni člověka, zvanou Lucy. Tak moc nás zaujal život lidí v pravěku, že jsme ho ztvárnili ve společné výtvarné práci na velkém plakátě.  S velkým zájmem jsme poslouchali čtení z knihy Historie lidstva a v lese jsme se snažili stavět pravěká obydlí.

     Poslední zastávkou na naší cestě do minulosti byla doba středověku. Moc nás zajímalo, jak se žilo na hradech, jaká byla středověká řemesla, zbraně, jak se lidé v této době stravovali, jak se bavili. Na louce jsme hráli „Morovou“ honičku a také jsme kreslili královské erby.

     To vše jsme zažili ve dvou květnových týdnech, kdy naše oddělení „posílila“ naše oblíbená praktikantka Verča.

                                                     Správná parta z 5. oddělení ŠD = děti +  p.vychovatelka Gábina + Verča

Číst 815 krát