Přihlásit se

Přihlášení

Uživatelské jméno *
Heslo *
Zapamatovat si mě
pondělí, 04 červen 2018 20:20

EXKURZE DO PRAHY

Napsal(a)
SRANDA V ZRCADLOVÉM BLUDIŠTI SRANDA V ZRCADLOVÉM BLUDIŠTI

Čtvrťáci v Praze

Ve čtvrtek 31. května jsme se vypravili na exkurzi do Prahy. Z Černého mostu jsme se metrem přesunuli do centra - na Václavské náměstí, odkud jsme pokračovali do legendárního hračkářství Hamleys. Prohlídka našeho hlavního města pokračovala a my se vydali kolem domu U Hybernů, Obecního domu a Prašné brány na Staroměstské náměstí, kde jsme si však bohužel místní dominantu – Orloj – neprohlédli, neboť je z důvodu rekonstrukce zakryt. Přes Karlův most jsme doputovali na Hrad, kde jsme byli podrobeni důkladné bezpečnostní kontrole a navštívili chrám sv. Víta, prošli Zlatou uličkou a prohlédli si Daliborku. Po pěším výšlapu na Petřín, jsme se neztratili v zrcadlovém bludišti a z posledního zbytku sil vylezli na vrchol tamní rozhledny. Na závěr nezbývalo než sjet lanovou dráhou z Petřína dolů, dojet metrem zpět na Černý most, naposledy „matičce“ Praze zamávat a vyrazit směr Krkonoše.

učitelky 4. tříd

 

 

 

 

Číst 911 krát