Přihlásit se

Přihlášení

Uživatelské jméno *
Heslo *
Zapamatovat si mě
úterý, 21 listopad 2017 20:03

První ročník strašidláckého kempu

Napsal(a)

Přidáno: 21. 11. 2017 | Autor: Šembera Jiří | Sekce: Škola

První ročník strašidláckého kempu

V pátek 10. listopadu se ve školním klubu Chobotnice konal první strašidlácký kemp. Jak sám název napovídá, nebyl to obyčejný kemp, ale byl to kemp, kde se ze smrtelníků stávali různí strašidláci.

Všechna strašidla si dala dostavení u školního klubu Chobotnice. Po rychlém ubytování v základní části kempu se „prozatímní“ smrtelníci pustili do lovu strašidláckých hodností. Aby vše mohlo začít, museli si najít své strašidlácké karty, které byly po celou noc jejich osobní kartou. Po velkém pátrání po druhém stupni se všem podařilo své karty najít. Následoval další důležitý úkol a to vyluštit číselný kód k aktivaci lexikonu hodností. Tento úkol, co zadal hrabě Drákula (p. Šembera) a jeho komtesa (pí. Kasperová), se stal pro strašidla celkem záludný, avšak po krátké nápovědě se to povedlo a všechna družstva kód vyluštila. Nic nám nebránilo získat co největší strašidláckou hodnost.

 Strašidla měla za úkol posbírat co nejvíce písmenek a z těch následně sestavit co nejvíce slov se strašidelnou tématikou. Drákula se svou chotí nabídl ještě bonusové body tomu, kdo sestaví slovo, které si s komtesou vymysleli. Bohužel ani jedno družstvo slovo neuhodlo a tak získali pouze body za sestavená slova. Následoval další úkol, kde družstva zdolávala nástrahy smrtelníků a musela se skrze ně dostat ke krevním plazmám (víčka od plastových lahví) a donést je zpět, to byla výzva pro hodnost netopýra. Následoval úkol, který svět neviděl, a to doslova, hodnost duch. Strašidla musela rozpohybovat pavoučka, aniž by se ho dotkla, samozřejmě, že jim hrabě zapůjčil brčka a vše se opět zvládlo na jedničku. Strašidlácký kemp se chýlil ke konci a zbýval poslední úkol. Tento úkol se odehrál v tělocvičně, protože bylo zapotřebí většího prostoru. Strašidla si to na závěr rozdala ve známé hře „Člověče, nezlob se“. Ovšem nebyla to obyčejná hra, jak ji známe. Hrací pole bylo o rozměru dva metry na dva, místo figurek nám postačily papírové ruličky a jedinou změnou bylo to, že se nepoužila házecí kostka. Děti si musely své hodnoty odběhat nebo vystříhat ve vedlejší tělocvičně. Opět se prokázalo, že si děti své strašidelné hodnosti zaslouží. Večer byl zakončen, jak jinak, než podívanou na film, který se promítal v kinosále.

                Velké poděkování patří Martinu Mečířovi, Matějovi Strnadovi, Jakubovi Strnadovi a Jendovi Charouzovi, za pomoc s organizací a hladkým průběhem akce.

                Poděkování patří i paní Vackové, která darovala školnímu klubu krásnou vydlabanou dýni.

Tak strašidla zase za rok na druhém kempu, zdraví Drákula a jeho komtesa. Fotografie jsou k nahlédnutí ve školní galerii na www.zsmltu.cz.

                                                                                              Vychovatelé ŠK Jiří Šembera a Anna Kasperová

Alt text Alt text Alt text

Číst 414 krát