Přihlásit se

Přihlášení

Uživatelské jméno *
Heslo *
Zapamatovat si mě
pátek, 11 květen 2018 13:40

Den Evropy

Napsal(a)

Den Evropy (9. květen) je jedním ze symbolů Evropy a Evropské unie. Je připomínkou 9. května 1950, kdy francouzský ministr zahraničních věcí Robert Schuman představil myšlenku mírové spolupráce v Evropě.

 Na naší škole si tento den připomínáme vždy jednou za dva roky projektovým dnem nazvaným Den Evropy.

Náš Den Evropy začal přípravami již ve čtvrtek, kdy si všichni žáci druhého stupně připravovali výzdobu své kmenové učebny  v duchu evropské země, kterou si vybrali k prezentaci. Celé dopoledne  vyráběli vlajky, modely důležitých staveb, plakáty, chystali prezentace a dokonce v některých třídách připravovali i kulinářské speciality dané země.

V pátek ráno  ještě proběhly poslední úpravy tříd, domíchaly se krémy a dozdobily speciality a hurá na prohlídku jednotlivých zemí. Ve všech třídách zbyla skupinka průvodců a ostatní žáci  třídy se vydali podle harmonogramu prohlédnout si co vytvořili spolužáci z jiných tříd. V 6. A nás čekala slunná Itálie, v 6. B Řecko se svou historií, v 7. A jsme se ochladili v Norsku, v 7. B jsme se setkali s býkem v koridě a přenesli se tak do Španělska, v 8. A nás okouzlili sladkostmi v podobě francouzské vlajky a zpěvem Édith Piaf, v 8. B nás čekalo Irsko a prezentace irských tanců, v 9. A  to byly větrné mlýny a holandské kakao v doprovodu hry na elektrofonické varhany. Na závěr to byla 9. B  a Island, zde jsme mohli ochutnat pravé islandské placičky. Ve všech třídách bylo na co koukat, dověděli jsme se některé zajímavosti a všichni, kteří prezentovali svou zemi, si vyzkoušeli, že role průvodce není až tak jednoduchá, jak se zdá, a upoutat pozornost návštěvníků je docela těžké. Nakonec se na nás přišli podívat i mladší žáci, kteří odcházeli velmi nadšeni.

Fotografie najdete na webových stránkách naší školy.

Číst 762 krát