Přihlásit se

Přihlášení

Uživatelské jméno *
Heslo *
Zapamatovat si mě
pátek, 04 květen 2018 17:59

Dějepisná exkurze 6.tříd do všestarského archeoparku

Napsal(a)

Ve středu 2.5.2018 se v rámci projektu „Okno do pravěku“ uskutečnila exkurze do archeoparku ve Všestarech. V nové budově jsme mohli vidět na čtyři stovky exponátů, repliky pravěkých artefaktů z kamene, bronzu, železa, dřeva, keramiky…Atmosféru dávných dob nám zprostředkovaly prostorové projekce v kinosále. Také jsme mohli vstoupit do pravěké jeskyně s malbami lovců, nahlédnout do důlních šachet z pozdní doby kamenné nebo projít velké akvárium s podvodními nálezy. Nejvíce nás zaujala venkovní expozice s ukázkami pravěkých staveb a to, že jsme si mohli vyzkoušet různé pravěké činnosti: trefit mamuta ze slámy, namlít obilí, obrousit kámen, rozseknout kmen, okopat pole... A jak nám to šlo, se podívejte do fotogalerie. Počasí nám celé dopoledne přálo, a tak jsme si závěrečnou část projektu užili. 6.A a 6.B

Číst 617 krát
Více z této kategorie: « KRAJSKÉ ÚSPĚCHY Den Evropy »