Přihlásit se

Přihlášení

Uživatelské jméno *
Heslo *
Zapamatovat si mě
pondělí, 26 březen 2018 20:07

BAREVNÝ TÝDEN 2018

Napsal(a)

     Rok se s rokem sešel a my jsme příchod jara oslavili  barevným týdnem. Letos to však nebylo tak jednoduché. Začala se totiž ztrácet duha,  a tak nám ji žáci naší školy pomáhali zachraňovat. Každý den jsme se oblékli do dané barvy, získali klíče, luštili šifry a fotili…..

     Žáci 1 – 3. tříd měli důležitý úkol. Do pátku získat 5 barevných klíčů a ty pak umístit na to správné místo podle barvy a geometrických tvarů a získat kousek duhy. Společnými silami duhu doplnili o chybějící kousky a tím se dostali k duhovému sladkému pokladu, který je čekal na konci duhy.

     Na druhém stupni (4. – 9. ročník) se všichni barevní nadšenci poprali s QR kódy a následným luštěním. Díky tomu se dostali k tajným indiciím, které je zavedly v pátek o velké přestávce do jídelny s heslem „duha“. Jakmile heslo zaznělo, sladký duhový poklad byl jejich.

     Tím ale aktivity barevného týdne nekončily. Celý týden jsme měli vyladěný jídelníček se správnými barvami, včetně skvělého modrého, zeleného…. pití :) No, a také probíhala fotografická soutěž. Bylo to bezva! Vznikalo hooodně originálních fotek, které hodnotila odborná porota ve složení Zděněk Géc, Michal Strnad a Zdeněk Heteš. Vítězné fotografie jste mohli vidět na školním facebooku a jejich autoři získali něco dobrého na zub.

     Barevný týden probíhá na naší škole každý rok v rámci školní družiny. Letošní rok je jedinečný, protože se k nám přidala téměř celá škola. Byl to skvělý týden se spoustou barev, hraní a fotografování, nadšených dětí i učitelů a hlavně s jedním společným cílem – užít si to! I když samozřejmě nezapomínáme, že do školy patří hlavně učení! : ) Ale proč si to trošku nezpestřit, co vy na to???? : )

Lenka Kuchařová DiS.

 

Číst 1075 krát