Přihlásit se

Přihlášení

Uživatelské jméno *
Heslo *
Zapamatovat si mě
čtvrtek, 01 březen 2018 22:15

Školní kolo zeměpisné olympiády

Napsal(a)

Po roce opět přišel čas vzít do ruky atlas a zamyslet se nad zeměpisnými úkoly. Ano, správně. Je tu zeměpisná olympiáda a její řešitelé.

Hrstka statečných, bylo jich více než sedm, se statečně prala s úkoly, nad kterými si občas trochu museli lámat hlavu. Většinu mohli bezpečně najít v atlase, nad jinými trochu uvažovat nebo vyhledávat data. Pokud se soutěžící umí dobře vyznat v mapě, najít potřebná místa ze zadání a vyčíst informace z tematických map, tak měli vyhráno.

Soutěž byla rozdělena na dvě kategorie -  mladší (6. až 7. třída) a starší (8. až 9. třída). Obě si na začátku vyzkoušeli poznávačku, vybírali z několika možností a přiřazovali vlajky států, města, tvary státních území. V druhé části samostatně řešili úlohy. 

Nejbystřejší řešitelé si po zásluze vybojovali dobré body a umístili se na nejvyšších příčkách. Každý mohl do svých testů nahlédnout a poznat, kde udělal chybu nebo se ujistit, že daný úkol vyřešil správně.

Děkujeme všem zúčastněným bez ohledu na umístění, účast je mnohem důležitější. Příští rok opět u atlasů. 

Pořadí (kategorie A):                                                                  kategorie B:

  1. místo - Ondřej Korotvička (7.B)                                       Jiří Kulda (9.B)
  2. místo – Vít Rosůlek (7.B)                                                Jakub Štosek (8.A)
  3. místo – Adam Mareš (6.A)                                              Dan Augusta (8.B)

                                                                                     vyučující zeměpisu

Číst 1474 krát

Nejnovější od Stanislava Šubrová