ŠKOLNÍ SPORTOVNÍ PROJEKTY

U Odznaku všestrannosti musí děti splnit 10 z 12 disciplín (1. Sprint 60 m, 2. Skok daleký z rozběhu, 3. Hod 2 kg medicinbalem obouruč přes hlavu vzad, 4. Shyby na šikmé lavičce po dobu 2 minut, 5. Skákání přes švihadlo po dobu 2 minut, 6. Trojskok snožmo z místa, 7. Kliky po dobu 2 minut, 8. Leh-sedy, 9. Hod míčkem, 10. a) Běh na 1 000 m, b) Dribling s basketbalovým míčem po dobu 2 minut, c) Plavání po dobu 2 minut). Za výsledky v jednotlivých disciplínách získají body a podle dosaženého počtu obdrží bronzový, stříbrný, zlatý nebo dokonce diamantový odznak. Pro žáky, kteří nedosáhnou na bronzový odznak, bude připravený účastnický diplom. Odznak všestrannosti je doporučen pro žáky druhého stupně, ale opět je na učiteli, jestli zapojí i mladší žáky. Škola může mít všechny žáky zapojené jak do Olympijského diplomu, tak do Odznaku všestrannosti.

Zobrazování obrázku image001.jpg

Sazka Olympijský víceboj je společná aktivita Českého olympijského výboru a společnosti Sazka na podporu zdravého životního stylu. Jedinečný projekt je určený všem dětem ze základních škol a nižších stupňů šestiletých nebo osmiletých gymnázií. Proto je také největším sportovním projektem v České republice, do kterého se v minulém ročníku zapojilo přes 150 tisíc dětí. Cílem je přivést ke sportování co nejvíce dětí, ukázat jim pohyb jako zábavu a přirozený životní styl.

SAZKA OLYMPIJSKÝ VÍCEBOJ SE SKLÁDÁ ZE DVOU ČÁSTÍ: V rámci Olympijského diplomu absolvují děti pod vedením svého učitele v průběhu školního roku při hodinách tělocviku 8 disciplín (1. Hluboký předklon, 2. T-běh, 3. Zkrácené sedy-lehy, 4. Postoj čápa, 5. Sprint 60 m, 6. Běh na 500 m (1. stupeň) / Běh na 1000 m (2. stupeň), 7. Skok z místa (1. stupeň) / Trojskok snožmo z místa (2. stupeň), 8. Hod basketbalovým míčem). Na základě výsledků pak dostanou na konci školního roku diplom, který jim prozradí, jaké jsou jejich pohybové předpoklady a ve kterých sportech by měly být šikovné. Navíc jim poradíme, kde v okolí školy mají sportovní kluby, kam by se mohly přihlásit a provozovat doporučené sporty. Olympijský diplom je určen hlavně pro první stupeň, ale záleží jen na učiteli, jestli zapojí i starší žáky a otestuje také jejich schopnosti.

Výsledek obrázku pro olympijské hry Trutnov

Výsledek obrázku pro čeps cup

V uplynulé sezoně se do turnaje přihlásilo bezmála 1200 týmů z celé České republiky. A to jak chlapecká, tak i dívčí družstva. Krom herní vášně a radosti z florbalu je však od letoška bude spojovat ještě jedna skutečnost. Mílovými kroky se blíží nová florbalová sezona. A s ní i tradiční florbalový turnaj pro základní školy, respektive jejich první stupeň. Stejně jako v loňské sezoně pod názvem ČEPS cup, který navazuje na úspěšný Pohár základních škol

Výsledek obrázku pro škola v pohybu

Škola v pohybu je projekt zaměřený na podporu pohybových aktivit v rámci hodin tělesné výchovy a pohybových kroužků v mateřských a základních školách.