ZŠ Mládežnická

Příběhy bezpráví

Přidáno: 28. 11. 2017 | Autor: Škarytková Miluše | Sekce: Škola

V rámci vzdělávacího projektu Jeden svět na školách, který připravuje společnost Člověk v tísni, žáci 9.tříd zhlédli  dokumentární film Dráty, které zabíjely. Na film pak navazovala 24.11.2017 beseda na téma Příběhy bezpráví se dvěma hosty, s  politickou vězeňkyní, paní Hanou Truncovou, a s dcerou zavražděného vězně, paní Marií Ryšavou. Žáci se dozvěděli více o československé totalitní minulosti, o tom, jak široký záběr a jak rozličné podoby měla represe, kterou komunistický režim ovládal vlastní obyvatelstvo.

Postřehy žáků:

Zaujalo mě, že se dokázaly bavit o minulosti, kterou musely strašným způsobem zažít a mají na ni špatné vzpomínky. Vypořádaly se s tím, o všem mluvily vyrovnaně a dokázaly o tom mluvit dlouho.

Nejvíce mě zaujalo, že paní vypadala na svůj věk a zážitky, které prožila, velice dobře. Líbilo se mi, že mluvila i o tom, co jí nemuselo být příjemné a podělila se s námi o své vzpomínky a zážitky.

Zaujalo mě, že i přes svůj věk stále jezdí po školách a vypráví o věcech, které prožila, a při tom se stále usmívá.

Alt text Alt text

Design by Visualcreative.cz