ZŠ Mládežnická

Divadelní představení „Jak se vaří pohádka“

Přidáno: 02. 10. 2017 | Autor: Strnad Michal | Sekce: Škola

21. září žáci 1. – 3. tříd shlédli divadelní představení Jak se vaří pohádka. Příběh sestavili dva herci z Divadélka pro školy ve spolupráci s dětmi, které se aktivně do děje zapojily. Uvařili jsme si netradiční pohádku, ingrediencemi byly pohádkové postavy - král, babka kořenářka, princ a drak. Celá pohádka začala tím, že byl v královském lese vydán zákaz sběru hub. Král uvěznil babku kořenářku, která zákaz porušila, zlo bylo oplaceno zlem – babka kořenářka vyčarovala dračí vejce, ze kterého se vyklubal trojhlavý drak. Naštěstí se vše v dobré obrátilo a vyřešilo. Pohádka měla šťastný konec – slavila se svatba babky kořenářky a krále. Všichni jsme se hodně nasmáli a s napětím prožili jejich příběh. Na další návštěvu Divadélka pro školy se už teď moc těšíme.

tř. uč. 1. – 3. tříd

Alt text Alt text