ZŠ Mládežnická

Vznik a vývoj knihy

Přidáno: 11. 09. 2017 | Autor: Bejrová Pavla | Sekce: Škola

Vstup do 2. třídy jsme si zpestřili týdenním projektem s názvem Vznik a vývoj knihy. Cílem projektu bylo probudit v dětech zájem o čtení a vytvořit kladný vztah ke knihám.

Než kniha vznikla, vedla k tomu dlouhá cesta. Prostřednictvím obrázkových maleb na stěnách jeskyní, hliněných destiček, pergamenu a svitku jsme se seznámili s předchůdci knihy i písma.

Osvojili jsme si pojmy spisovatel, ilustrátor, Braillovo písmo, připomněli si pravidla šetrného zacházení s knihami a vyrobili vlastní voňavý ruční papír.

V průběhu celého týdne jsme si také nosili do školy své oblíbené knihy a představovali je ostatním kamarádům.

Poslední den jsme pracovali na tvorbě obrázkové knihy, leporela. Na pomoc jsme si přizvali své rodiče a prarodiče, pro které jsme uspořádali výstavu o tom, jak kniha vznikla.

Děkujeme všem rodičům, kteří přijali pozvání a přišli se podívat, jak se nám daří.

Mgr. P. Bejrová, tř. uč. 2.B

Alt text Alt text Alt text Alt text