ZŠ Mládežnická

Vodácký kurz

Přidáno: 05. 09. 2017 | Autor: Klomínský Břetislav | Sekce: Škola

Ve školním roce 2016/2017 se již tradičně uskutečnil oblíbený sportovní kurz na vodě. Vodácký kurz se konal na řece Vltavě, za krásného, již téměř letního počasí. Od 28. května až 2. června se sešla dobrá parta vodáků, která splouvala část řeky od Vyššího Brodu do Zlaté Koruny. Byly to 4 dny plavby za horkého počasí. Ideální vodácké podmínky a počasí naši náladu ještě zlepšilo. A na vodě dvojnásob platí, že čím lepší parta, tím větší zábava. Žáci se nadšeně a bez výmluv zapojovali do aktivit jak na vodě, tak po splouvání v kempu na suchu. Tento ročník byl výjimečný i tím, že se všichni žáci zapojili do táborových ohňů a zpěvů, mobilní telefon použili jen jako baterku či zdroj textu. Opravdu dlouho nevídané.

Po prvním tréninku na stojaté vodě pod nádrží Lipno to vypadalo, že druhý den nemůžeme nikam vyjet, ale háčci a zadáci se s tím poprali (někdy doslova). Pocákali se, potopili se, pohádali se, ale nakonec spolu rádi jeli. Tradičně se kurz pojímá, jako výcvik se stíženými podmínkami. Jezdíme s plnou bagáží v lodi, máme s sebou na vodě vše co potřebujeme, bez závozného vozidla. Jen jídlo je v kempech zajištěno. Nejzábavnější bylo, pro posádky lodí, projíždění jezů. Nikdo se v tomto počasí nebál namočit, dokonce se někteří koupali schválně.

Do programu jsme zařadili i kulturní aktivity, návštěvu hradu Rožmberk, prohlídku zámku a města Český Krumlov. Někteří se dokonce stali hvězdami před kamerou v místní televizi.

Díky skvělé partě jsme si odvezli (snad) plno zážitků a vzpomínek. Vše klapalo, jak mělo a žáci k tomu tentokrát velmi přispěli. Za to jim patří veliké díky a obdiv, že se v dnešní době najdou mladí lidé, kteří rádi odloží mobilní telefony a jdou se bavit pohybem v přírodě s kamarády.

Za rok se opět těšíme na novou partu, která pozná krásy a nástrahy splouvání řek.

Postřehy žáků 9.A:

o   Vodák hodnotím pozitivně. Bylo to velmi užitečné.

o   Vodácký kurz se mi líbil, jelikož nám vyšlo hezké počasí.

o   Na to, že to byla moje první zkušenost s vodou, tak jsem si to moc užil.

o   Na vodáku se mi líbilo, vydařilo se počasí, sjížděl jsem své první jezy a sedli jsme si jako skvělá parta.

o   Vodák byl super, vydařilo se počasí, akorát mě mrzí ty zavřený jezy.

o   Krom pár vzdaných jezů, byl vodácký kurz skvělý.

o   Vodácky kurz byl parádní!

o   Vodák se podle mě vydařil, zažili jsme mnoho mokrých zážitků a jsem si jistý, že na to budu dlouho vzpomínat.

tělocvikáři

Alt text Alt text Alt text Alt text Alt text Alt text Alt text Alt text Alt text Alt text Alt text Alt text Alt text Alt text Alt text

Design by Visualcreative.cz