ZŠ Mládežnická

Stříbrná cesta na OH ve slovenské Senici

Přidáno: 26. 06. 2017 | Autor: Šembera Jiří | Sekce: Škola

Na konci jarních prázdnin obdrželo město Trutnov pozvánku na olympijské hry dětí od družebního města Senica. To by nebyli sportovci z Trutnova, aby tuto výzvu nepřijali. Po setkání zástupců škol se sepsala soupiska 28 sportovců, kteří měli na tuto olympiádu odjet a ctít vlajku našeho města. Vše se řádně připravilo i díky tiskové mluvčí města Trutnova Mgr. Michaely Dědkové, která zařizovala veškeré detaily se Slovenskem. Soupisky napsané, žáci připraveni, učitelé natěšení, odjezd je tu.

Po šestihodinové cestě se „Trutnováci“ dostali do olympijského městečka, které leží u Kunovské přehrady. První den se nesl ve znamení odpočinku a přípravy na kvalitní sportovní výkony. Učitelé absolvovali ještě malé setkání s organizátory, aby věděli, co je čeká a jak bude olympiáda vypadat po stránce organizační.

Den „D“ je tu. Sportovci se autobusem přemístili na zimní stadion, kde se konalo slavnostní zahájení olympiády. Jako na všech světových olympiádách nechyběly ani zde základní prvky olympijských her- olympijská  vlajka, doprovodný program, zapálení olympijského ohně a také vypuštění papírových holubic. Olympiáda byla zahájena. Trutnovské naděje se rozdělily podle svých disciplín a hry mohly začít.

Trutnovští reprezentanti se vrhli do florbalu, volejbalu a kopané. Na všech stadionech naši žáci dokazovali, že jsou skvěle připraveni na sportovní výkony, které zdobí naše město. Po odpolední obědové pauze se sportovci přemístili na poslední dvě disciplíny, kterými byly atletika a plavání. Po náročném dopoledni však Trutnovští zářili i na těchto sportovištích.

Všem sportovcům děkujeme za vzornou reprezentaci města, svých škol a hlavně svého vzorného chování.

Bc. Jiří Šembera, Mgr. Petr Horčička a Mgr. Jiří Paták

Výsledky našich sportovců

1.        místo – florbal chlapci           2. místo – kopaná chlapci            1. místo – plavání dívky
  2.        místo – florbal dívky             2. místo – atletika chlapci            3. místo – plavání chlapci