ZŠ Mládežnická

Společný výlet „třeťáků“ ze ZŠ Mládežnická a „prvá

Přidáno: 20. 06. 2017 | Autor: Zikmundová Lada | Sekce: Škola

Asi se divíte, co mají tak různorodé kolektivy společného?

Neuvěříte, ale devítiletí žáci a šestnáctiletí studenti spolu strávili téměř dva společné výletní dny ve Vižňově

u Meziměstí. Nepanovala zde jen výborná nálada a pohoda, ale prožili jsme i napětí a dobrodružství.

Jak  to celé začalo. Na začátku přišla nabídka od pana Spíchala, který na ČLA vyučuje. Slovo dalo slovo. Rodiče,

žáci i studenti souhlasili, tak jsme mohli vyrazit.

Ve čtvrtek 15.6. jsme se sešli na hlavním vlakovém nádraží v Trutnově. Odtud jsme odjeli do Meziměstí, pak nezbývalo nic jiného než jít pěšky do cíle. Tam nás již uvítali bubnováním „lesáci“, kteří pro nás připravili pestrý program: vybíjenou bez rozdílu věku, opékání vuřtů, večerní stezku odvahy. Druhý den jsme byli nuceni

přizpůsobit program počasí. Ráno děti prošly pohádkovou stezku rozmístěnou v místnostech chalupy a odpoledne jsme konečně vyšli po skupinách do Javořích hor zdolat nejvyšší vrchol Ruprechtický Špičák.

Cesta byla napínavá, terén vlnitý, ale sladká odměna ukrytá v pokladu stála za to. Někteří po namáhavém výstupu zdolali i schody tamní rozhledny. No a večer jsme unavení, přesto šťastní ulehli k tvrdému spánku.

Velké poděkování patří nejen všem přítomným dětem a studentům za pěknou spolupráci, vzájemnou podporu a toleranci, ale především panu Spíchalovi, který vše zajistil. Děkujeme i paní Spíchalové, jenž jistila zdravotní způsobilost přítomných a také velký dík patří paní kuchařce za domácí kuchyni. Těšíme se někdy příště!!!!!

Za všechny Dagmar Mihatschová a Lada Zikmundová

Alt text