VÝCHOVNÝM PORADCEM na naší škole je ing. Lidmila Kuříková. Konzultačních hodin můžete využít

v úterý od 13:30 do 14:30, lze se však domluvit i na jiném termínu.

VÝCHOVNÉ PORADENSTVÍ zahrnuje mj. tyto činnosti:
1. Kariérové poradenství a poradenská pomoc při rozhodování o další vzdělávací a profesní cestě  žáků.
2. Poradenství a péče o žáky se speciálními vzdělávacími potřebami (SVP).
3. Příprava podmínek pro integraci žáků se zdravotním postižením ve škole, koordinace poskytování  poradenských služeb těmto žákům školou a školskými poradenskými zařízeními a koordinace  vzdělávacích opatření u těchto žáků.
4. Metodická pomoc pedagogickým pracovníkům.
5. Poskytování informací o činnosti školy, školských a dalších poradenských zařízeních v regionu  žákům a jejich zákonným zástupcům.

Kariérové poradenství
informační a poradenská činnost pro žáky a rodiče
• informace o vzdělávací nabídce regionu
• informace o oborech vzdělávání a profesích, o náplni práce v jednotlivých profesích
• informace o harmonogramu přijímacího řízení a jeho podmínkách
• seznamování s informačními zdroji k volbě povolání (informační letáky, atlasy škol, internetové  adresy, …)
• oznamování termínů přehlídek středních škol, dnů otevřených dveří, …
koordinace aktivit školy související s volbou vzdělávací a profesní dráhy žáků
metodická, poradenská a informační činnost pro třídní učitele a ostatní pedagogy
průběžné monitorování zájmu žáků o budoucí studium se zřetelem na žáky se SVP a žáky nadané
spolupráce s partnery školy
• Pedagogicko-psychologická poradna (PPP), Speciálně pedagogické centrum (SPC)
• středisko výchovné péče VARIANTA
• střední školy, učiliště
• Úřad práce
• zákonní zástupci žáků
• další odborníci

administrativní zabezpečení harmonogramu přijímacího řízení
• zpracování podkladů pro vyplnění přihlášek, popř. jejich kontrola
• evidence výsledků přijímacího řízení, zápis do matriky
• závěrečné hodnocení

Jak se snadněji učit

Každý se učí trochu jiným způsobem. Okolí na to ale často nebere ohled! Snaží se nás něco naučit, aniž by zohlednili naše individuální schopnosti.

Každému pomáhá něco jiného. On-line test: Určení studijního typu aneb Učím se očima nebo ušima? ti prozradí, co pomůže ke snazšímu učení právě tobě! Zapamatuješ si víc, snadněji a za kratší dobu. Dozvíš se, jaký styl učení je pro tebe nejvhodnější a jak ho použít.

Délka testu: 15 minut (56 otázek)

Více na: www.TestyTesty.cz

Přihláška ke vzdělávání - studiu ve SŠ - Excel dokument ke stažení zde

Přihláška ke vzdělávání - studiu do oborů vzdělání s talentovou zkouškou - Excel dokument ke stažení zde