Lidmila Kuříková

úterý, 03 duben 2018 20:30

Pangea - matematická soutěž

Patrony letošní mezinárodní soutěže byli horolezec pan Radek Jaroš a automobilový závodník pan Aleš Loprais. Přestože nikdo z 52 žáků ze 4. až 9. tříd nedosáhl na potřebný počet bodů k postupu do finálového kola, řešení úloh různé úrovně, zaměřených na sport a dopravu, přispělo k rozvoji jejich logického myšlení.

Všem zúčastněným žákům děkujeme a přejeme mnoho radosti z řešení dalších matematických úloh.

Vyučující matematiky

čtvrtek, 16 listopad 2017 20:03

Živá knihovna povolání

Přidáno: 16. 11. 2017 | Autor: Kuříková Lidmila | Sekce: Škola

V pondělí 13. 11. se žáci 9.B zúčastnili akce pořádané Svazem průmyslu a dopravy ČR v Uffu. Na deseti stanovištích jim byly představeny nejen významné firmy Královéhradeckého kraje, ale zároveň přiblížen obsah některých vybraných technických povolání, např. automechanik, nástrojař, konstruktér a další. Správné odpovědi na jednotlivých stanovištích byly oceněny dárkovými předměty, některá povolání si žáci mohli sami vyzkoušet. Věřme, že akce napomohla nasměrovat nerozhodnuté a váhající deváťáky správným směrem.

Alt text