Soňa Knapová

středa, 28 březen 2018 13:51

Návštěva předškoláků z MŠ Srdíčko

Návštěva předškoláků z MŠ Srdíčko

V pondělí a ve středu  nás navštívili předškoláci z MŠ Srdíčko. Po přivítání, jsme popřáli i paním učitelkám z MŠ ke Dni učitelů. Byly mile překvapeny. Pak už jsme se ujali předškoláků a odvedli je na návštěvu do našich prvních tříd. Potom následovala prohlídka školy, aktivity v tělocvičně. Při ukázce robotů děti zaujal pěkný výklad našich spolužáků o práci s roboty. Velkou pochvalu dostali i od učitelek MŠ. Návštěvu jsme zakončili v jídelně u výborných koláčků. Opět musíme poděkovat našim kuchařkám, které je pro nás připravily.

Zástupci žákovského parlamentu

středa, 28 březen 2018 13:47

Den učitelů

Letos se náš žákovský parlament rozhodl udělat malé překvapení svým vyučujícím na Den učitelů. Většina z nás se oblékla do slavnostního oblečení a svým vyučujícím jsme popřáli k jejich svátku.

pondělí, 19 březen 2018 23:50

Fyzikální odpoledne

Ve středu 7. 3. 2018 se sešlo v učebně fyziky rekordních 39 nadšenců, kteří si chtěli poměřit své znalosti s ostatními vrstevníky. Prováděly se praktické pokusy a vyplňovaly testy pro každý ročník zvlášť. Letos byly znalosti soutěžících velice vyrovnané, takže jsme se rozhodli dát diplomy všem účastníkům a malou sladkou odměnu k tomu. Děkujeme všem, kteří překonali svůj ostych a zúčastnili se.

vyučující fyziky

neděle, 25 únor 2018 23:02

Teplákový den

Teplákový den, který proběhl v pátek 23.2.2018 se nám moc vydařil. Většina žáků i učitelů se do této akce zapojila. K vidění byly tepláky všeho druhu, ale také celé teplákové soupravy, v těch nás překvapili naše paní učitelky. V teplácích jsme se učili, cvičili, ale také jsme fandili našim hokejistům na olympiádě. Škoda, že se našim hokejistům zápas moc nepovedl, ale náš den se nám vydařil na jedničku. Další fotografie si můžete prohlédnout na stránkách našeho ŽP.

zástupci ŽP

úterý, 20 únor 2018 23:09

Teplákový den v pátek 23.2.2018

V pátek 23.února máme teplákový den. Tento den si ve škole zpestříme a oblékneme se jinak, než obvykle. Uděláme si pohodlí a do školy vyrazíme v teplácích. Je úplně jedno, jestli to budou tepláky dole do gumy nebo volné, tepláky s nohavicemi úzkými nebo širokými, je jedno, jestli budou jednobarevné nebo třeba maskáčové, jestli to budou „harémové kalhoty“ nebo legíny… Doufáme, že se k nám přidáte.

zástupci žákovského parlamentu

pondělí, 27 listopad 2017 18:01

Náš betlém na výstavě

Betlém z přírodních materiálů a textilu vytvořila děvčata z 8. A  pro tradiční výstavu betlémů na Staré Radnici v Trutnově (Krakonošovo náměstí). Najdete ho mezi  výtvory dětských kolektivů z trutnovského regionu. Výstava probíhá ve dnech 24.11. – 10.12. 2017. Srdečně Vás zveme k návštěvě výstavy.

Mgr. S. Knapová a děvčata z 8 .A

středa, 20 prosinec 2017 17:04

Vánoční besídka v Domově pro seniory

V úterý 19.12.2017 jsme se jako každý rok vydali na besídku do Domova pro seniory v Trutnově. Tentokrát si program připravila děvčata z 8.A, 6.A, 3.A a 3.B. Jůlinka a Amálka ze třetích tříd besídku obohatily o hru na housle a flétnu. Všichni účinkující sklidili velký potlesk od babiček. Ani letos se to neobešlo bez slz radosti a dojetí. Velkou radost měly babičky z našich malých dárků. Všem, kteří se podíleli na přípravě dárků a přáníček, moc děkujeme a přejeme hezké vánoční svátky.

Mgr. Soňa Knapová

středa, 08 listopad 2017 20:02

Logická olympiáda

Přidáno: 08. 11. 2017 | Autor: Knapová Soňa | Sekce: Škola

Výsledky školního a krajského kola Logické olympiády 2017

Školní kola proběhla postupně podle kategorií v říjnu. Naše škola měla své zástupce v kategorii A(1. ročníky ZŠ), kategorie A (2. - 5. ročníky ZŠ) a kategorie B (druhý stupeň ZŠ a odpovídající ročníky víceletých SŠ). Logická olympiáda je soutěž pořádaná Mensou České republiky založená na logických úlohách, jejichž řešení vyžaduje samostatný a kreativní přístup. Nejedná  se o znalostní soutěž, ale o soutěž rozvíjející především schopnost samostatného logického uvažování.

úterý, 07 listopad 2017 20:00

Halloween pro žáky 1. - 3. tříd

Přidáno: 07. 11. 2017 | Autor: Knapová Soňa | Sekce: Škola

Den pro náš Halloween byl z provozních důvodů stanoven na pondělí 30.10.2017. Sešli jsme se už v 7.00 hod., abychom vše stihli perfektně připravit. Plakátky do tříd s programem jsme dali již před podzimními prázdninami, aby se naši mladší spolužáci měli na co těšit a mohli se připravit. V 8.00 hod. to vše propuklo společným nástupem, rozdělením do skupin a předáním instrukcí. Třídy byly rozděleny na dvě skupiny. Každá skupina dostala jednoho průvodce a vydala se na cestu po škole, během níž plnila úkoly. Všechny úkoly se týkaly Halloweenu (křížovky, básničky, hádanky, skládanky, poznávání předmětů používaných na oslavu Halloweenu, utišování strašidel atd.). Za splnění úkolů získávaly skupiny body. Kdo splnil všechny úkoly, šel do kinosálu, kde byly promítány filmy s halloweenskou  tématikou. Na závěr byli všichni odměněni bonbónem a nejlepší skupiny získaly odměnu navíc.

Akce se nám opravdu povedla. Líbila se nám i našim spolužákům.

členové ŽP SAFARI