Soňa Knapová

pondělí, 27 listopad 2017 18:01

Náš betlém na výstavě

Betlém z přírodních materiálů a textilu vytvořila děvčata z 8. A  pro tradiční výstavu betlémů na Staré Radnici v Trutnově (Krakonošovo náměstí). Najdete ho mezi  výtvory dětských kolektivů z trutnovského regionu. Výstava probíhá ve dnech 24.11. – 10.12. 2017. Srdečně Vás zveme k návštěvě výstavy.

Mgr. S. Knapová a děvčata z 8 .A

středa, 20 prosinec 2017 17:04

Vánoční besídka v Domově pro seniory

V úterý 19.12.2017 jsme se jako každý rok vydali na besídku do Domova pro seniory v Trutnově. Tentokrát si program připravila děvčata z 8.A, 6.A, 3.A a 3.B. Jůlinka a Amálka ze třetích tříd besídku obohatily o hru na housle a flétnu. Všichni účinkující sklidili velký potlesk od babiček. Ani letos se to neobešlo bez slz radosti a dojetí. Velkou radost měly babičky z našich malých dárků. Všem, kteří se podíleli na přípravě dárků a přáníček, moc děkujeme a přejeme hezké vánoční svátky.

Mgr. Soňa Knapová

středa, 08 listopad 2017 20:02

Logická olympiáda

Přidáno: 08. 11. 2017 | Autor: Knapová Soňa | Sekce: Škola

Výsledky školního a krajského kola Logické olympiády 2017

Školní kola proběhla postupně podle kategorií v říjnu. Naše škola měla své zástupce v kategorii A(1. ročníky ZŠ), kategorie A (2. - 5. ročníky ZŠ) a kategorie B (druhý stupeň ZŠ a odpovídající ročníky víceletých SŠ). Logická olympiáda je soutěž pořádaná Mensou České republiky založená na logických úlohách, jejichž řešení vyžaduje samostatný a kreativní přístup. Nejedná  se o znalostní soutěž, ale o soutěž rozvíjející především schopnost samostatného logického uvažování.

úterý, 07 listopad 2017 20:00

Halloween pro žáky 1. - 3. tříd

Přidáno: 07. 11. 2017 | Autor: Knapová Soňa | Sekce: Škola

Den pro náš Halloween byl z provozních důvodů stanoven na pondělí 30.10.2017. Sešli jsme se už v 7.00 hod., abychom vše stihli perfektně připravit. Plakátky do tříd s programem jsme dali již před podzimními prázdninami, aby se naši mladší spolužáci měli na co těšit a mohli se připravit. V 8.00 hod. to vše propuklo společným nástupem, rozdělením do skupin a předáním instrukcí. Třídy byly rozděleny na dvě skupiny. Každá skupina dostala jednoho průvodce a vydala se na cestu po škole, během níž plnila úkoly. Všechny úkoly se týkaly Halloweenu (křížovky, básničky, hádanky, skládanky, poznávání předmětů používaných na oslavu Halloweenu, utišování strašidel atd.). Za splnění úkolů získávaly skupiny body. Kdo splnil všechny úkoly, šel do kinosálu, kde byly promítány filmy s halloweenskou  tématikou. Na závěr byli všichni odměněni bonbónem a nejlepší skupiny získaly odměnu navíc.

Akce se nám opravdu povedla. Líbila se nám i našim spolužákům.

členové ŽP SAFARI