Přihlásit se

Přihlášení

Uživatelské jméno *
Heslo *
Zapamatovat si mě
Lenka Kuchařová

Lenka Kuchařová

neděle, 27 srpen 2017 19:04

LT 2 - Who is Who?

Radovat se nebo smutnit? Když je řeč o ukončeném letním táboře, tak se asi většina z nás zúčastněných neubrání obojímu. Máme velikou radost, že nám vše vyšlo - počasí i program. Na druhou stranu je nám smutno, že je to za námi. Dlouhé chystání a pak 14 dní uteče jako voda. A víte, kde se dá během dvou týdnů zažít spoustu zábavy, kamarádství, nové výzvy i první lásky? Přeci na táboře a tím spíš, když je to v Horním Bradle :) 

     Když se sejde parta skvělých lidí ve stejném čase a na stejném místě, dá se prožít tábor v rychlém tempu, procestovat minulost, potkat se s Darwinem, Einstaiem nebo zákeřnými Daleky. Dokázat nemožné - to když obíhá zároveň měsíc a slunce planetu Gallifrey nebo na nás shora posílají hromy a blesky, ale my planetu stejně zachráníme. Prokázat odvahu v nočním lese, vykoupat se v ledové vodě nebo ustát zákeřný vir. To vše, ale samozřejmě daleko víc, zažíváte, když podlehnete kouzlu naší táborové základny. 

     Chcete-li se podívat, jak jsme si užili svých 14 táborových dní (29. 7. - 12. 8- 2017), můžete se podívat do naší galerie na stránkách - https://www.zonerama.com/Zelvicka01/2941. Všichni táborníci obdrží během září DVD s kompletní nabídkou fotek (je jich opět hooodně :)

 A abychom vás ani letos neošidili, můžete pro změnu zde - https://www.youtube.com/watch?v=SUzuEZXnzqg&t=3s nakouknout na nové před brainballové vystoupení. 

     Kdyby jste ale měli pocit, že potřebujete vědět daleko víc, zastavte se na kus řeči, vyprávět se dá dlouuuuho.... :) 

Lenka Kuchařová DiS.

a tým skvělých vedoucích

úterý, 24 říjen 2017 18:11

DOREMI v družině

Volební den znamená mnoho věcí. V družině je to den, kdy nemůžeme být ve svém oddělení, a tak naše kroky směřovaly po obědě do kinosálu, kde se 25 dětí pustilo do soutěže ve zpěvu. Po každé písničce odborná porota udělila body a diváci vše poctivě počítali. Zpěv na podiu, bohužel bez mikrofonu, nebyl jednoduchý, proto si všichni soutěžící zasloužili pochvalu a medaili se sladkou odměnou pak 6 nejlepších zpěváků.

1. místo - Ema Čadová

             - Sam Čibčala

2. místo - Verča Hubnerová

             - Míša Zemler

3. místo - Tobik Szucz

             Natálka Králiková

Děkujeme za účast a blahopřejeme vítězům.

Lenka Kuchařová DiS.

čtvrtek, 30 listopad 2017 17:57

Jak s dětmi pomáháme?

čtvrtek, 30 listopad 2017 17:23

Cestování po světě se Super smajlíky

     Každý rok se s dětmi z IV. oddělení ŠD věnujeme nějakému tématu v rámci celoroční hry. V loňském roce jsme se pustili do prozkoumání různých sportů, letos jsme se ale vydali napříč kontinentem…. Na daný měsíc si děti připravují pohlednici, na které procvičí psaní své adresy a naučí se kreslit vlajku dané země. Za povedené aktivity pak získávají razítka právě na tuto pohlednici. Vyhodnocení probíhá každý měsíc zvlášť.

Cestu jsme zahájili jak jinak než v České republice a než jsme ji opustili, uspořádali jsme si královskou hostinu včetně pohoštění a ukázky tanců jako na dvoře českých králů. Druhý měsíc byl ve znamení Francie a vše se točilo kolem Eifelovky. Závěr patřil francouzské kavárně, kdy jsme si při poslechu francouzských šansonů vychutnávali horký čaj (namísto kávy J), vymýšleli jsme módní oděvy z dostupných kousků šatstva nebo pojídali vynikající koláč.

Listopad byl zasvěcený USA. A tak jsme nejprve pluli s Kryštofem Kolumbem, celý jeden týden bojovali jako piráti, další pak jako indiáni. Při poslechu indiánských písní se skvěle tvoří indiánské doplňky, abychom si mohli na závěr dopřát indiánskou párty a zakopat válečnou sekeru, bude-li to potřeba. V prosinci se totiž vydáme do Kanady, jejíž obyvatelé jsou hrdí na to, že je jejich země domovem Santy Clause. Děti pro něj chystají sušenky limonádu nebo mléko, proto si i my nějaké ty sušenky upečeme, abychom měli natrénováno pro našeho Ježíška.

Cestovatelský program si zpestřujeme také návštěvou fitness, kde se cvičí o 106 na bosu nebo při kruhovém tréninku. Své zdraví podporujeme návštěvou sauny a bystrou mysl zase návštěvou školní knihovny. No, a když nás potkáte během chvíle 3x cestou do jídelny, věřte, že právě nejspíš trénujeme etiketu podle Ladislava Špačka (autora knihy Mistr E), který dobře ví, že křičet ve škole a skákat ze schodů se prostě nemá!

Držte nám pěsti, ať se cestou neztratíme :) 

Lenka Kuchařová DiS.

sobota, 23 prosinec 2017 16:56

Rozdáno do poslední krabičky

„Krabice od bot“ – celorepubliková sbírka Diakonie, ke které jsme se v naší škole letos připojili také! Dárky v krabicích zabalených i nezabalených přinášeli žáci z I. i II. stupně! Každá krabice byla označena pro koho je určená, zda pro dívku nebo chlapce a vhodný věk. Díky tomu si pak dárek najde lépe svého příjemce.

            Sbírka byla velice úspěšná! Společně se nám podařilo vytvořit 288 ks dárků a obsáhnout věkové rozpětí 0 – 17 let. Nejvíc dárků však bylo pro věkovou kategorii 5 – 8 let. Vzhledem k tomuto velkému počtu dárků, byl rozšířen seznam obdarovaných. Krabice od žáků ZŠ Mládežnická tak putovaly do těchto organizací:

Most k životu

Oblastní charita

Dětský domov Dvůr Králové nad Labem

Ozdravovna Království

Barevné domky Hajnice (včetně chráněného bydlení v Trutnově)

Dětské oddělení trutnovské nemocnice

            Přání bohatého Ježíška tak bude naplněno nejen ve většině domácností dětí z Mládežky, ale i u dětí, které stráví vánoční čas v některém z výše uvedených zařízení!

Věřím, že děti, které darovaly dětem (což je hlavní motto sbírky), budou chtít pomáhat druhým i v roce 2018 a lhostejnost pro ně bude neznámé slovo.

            Veliké poděkování patří nejen dětem a učitelům z Mládežky, ale také dárcům, kteří se ke sbírce přidali ze širšího okolí!

            Krásné svátky a pohodu u stromečku všem!!! Díky!!!

Lenka Kuchařová DiS.

středa, 15 listopad 2017 20:02

Krabice od bot

Přidáno: 15. 11. 2017 | Autor: Kuchařová Lenka | Sekce: Škola

Taková krabice od bot může být úplně občejná krabice, ale když do ní vložíte nějaký předmět, který chcete darovat, stane se z ní krabice zcela neobyčejná. 

Takovými kouzelnými proměnami budou procházet krabice na naší škole. Zapojením se do celorepublikové sbírky "Krabice od bot", budeme moci udělat radost dětem z našeho města, které nemají tak pěkný a jednoduchý život, jako většina z nás. Před Vánocemi je spousta sbírek, ale tato nám umožní pomoci s dětmi právě dětem z našeho okolí. 

neděle, 05 listopad 2017 19:59

Halloweenská diskotéka

Přidáno: 05. 11. 2017 | Autor: Kuchařová Lenka | Sekce: Družina

     V pátek 3. 11. se sešla strašidla různých druhů na chodbě u ŠD, aby si zatančila, zasoutěžila i zazpívala. Čas tak rychle utekl, že jsme ani nestihli vše, co bylo v plánu. Naše diskotéka s halloweenskou tématikou začala strašidelnou písní a přehlídkou masek, pokračovala společnými tanci, souteží mumuí a domečků, taneční improvizací se zpěvem oblíbené písně a zakončena byla relaxačním ukládání strašidel ke spánku, aby pak mohla jít všechna zase v klidu a míru domů :)