Přihlásit se

Přihlášení

Uživatelské jméno *
Heslo *
Zapamatovat si mě
Lenka Kuchařová

Lenka Kuchařová

pondělí, 26 březen 2018 20:07

BAREVNÝ TÝDEN 2018

     Rok se s rokem sešel a my jsme příchod jara oslavili  barevným týdnem. Letos to však nebylo tak jednoduché. Začala se totiž ztrácet duha,  a tak nám ji žáci naší školy pomáhali zachraňovat. Každý den jsme se oblékli do dané barvy, získali klíče, luštili šifry a fotili…..

     Žáci 1 – 3. tříd měli důležitý úkol. Do pátku získat 5 barevných klíčů a ty pak umístit na to správné místo podle barvy a geometrických tvarů a získat kousek duhy. Společnými silami duhu doplnili o chybějící kousky a tím se dostali k duhovému sladkému pokladu, který je čekal na konci duhy.

     Na druhém stupni (4. – 9. ročník) se všichni barevní nadšenci poprali s QR kódy a následným luštěním. Díky tomu se dostali k tajným indiciím, které je zavedly v pátek o velké přestávce do jídelny s heslem „duha“. Jakmile heslo zaznělo, sladký duhový poklad byl jejich.

     Tím ale aktivity barevného týdne nekončily. Celý týden jsme měli vyladěný jídelníček se správnými barvami, včetně skvělého modrého, zeleného…. pití :) No, a také probíhala fotografická soutěž. Bylo to bezva! Vznikalo hooodně originálních fotek, které hodnotila odborná porota ve složení Zděněk Géc, Michal Strnad a Zdeněk Heteš. Vítězné fotografie jste mohli vidět na školním facebooku a jejich autoři získali něco dobrého na zub.

     Barevný týden probíhá na naší škole každý rok v rámci školní družiny. Letošní rok je jedinečný, protože se k nám přidala téměř celá škola. Byl to skvělý týden se spoustou barev, hraní a fotografování, nadšených dětí i učitelů a hlavně s jedním společným cílem – užít si to! I když samozřejmě nezapomínáme, že do školy patří hlavně učení! : ) Ale proč si to trošku nezpestřit, co vy na to???? : )

Lenka Kuchařová DiS.

 

úterý, 06 březen 2018 20:21

BAREVNÝ TÝDEN

pátek, 23 únor 2018 05:29

1. B myslí na zvířátka

     Jakmile nám počasí nabídlo trošku sluníčka, vyrazily děti z 1. B na procházku ke krmelci. Se zásobami kaštanů, mrkví nebo starého pečiva zdolaly mírné stoupání, které vede ke krmelci. Přes počáteční potíže s bolestí nohou, zad i hlavy se nakonec všechny děti překonaly a cesta ubíhala s veselou náladou. U krmelce pozorovaly stopy zvířat, nasypaly zásoby a zahrály si na honěnou. Vycházka do lesa, byla pro některé děti velkým zážitkem, protože ne každý do lesa běžně chodí. Věříme, že jsme tak dětem ukázaly, jak trávit volný čas v přírodě. 

Lenka Kuchařová DiS.

Mgr. Dagmar Mihatschová

 

čtvrtek, 01 únor 2018 18:45

Novinky z družinky :)

     To, že se ve školní družině na ZŠ Mládežnická stále něco děje už jistě víte. Ale možná nevíte, čím se bavíme v posledních dvou měsících. Kromě toho, že se u Super smajlíků na nějaký čas ubytovala paní chřipka a museli jsme zrušit naše lednové sportovní aktivity, podnikli jsme pár dalších akcí. Tak pěkně popořádku….

     Už na konci listopadu, jsme se proměnili na indiány a po celotýdenní přípravě se sešli u poradního ohně, abychom si zahráli a vyzkoušeli nějaké ty indiánské dovednosti. Prosinec pak patřil Kanadě, Vánocům a dárkům do sbírky „Krabice od bot“. Děti si připravily skvělé loutkové divadlo (z vlastnoručně vyrobených loutek) o příchodu Santa Klause, zapálili jsme ve dvou kolech 30 prskavek a rozbalili jsme si dárky u společného stromku celé ŠD.

     Po delším odpočinku o vánočních prázdninách, přišel leden a s ním další akce. Díky tomu, že se naše družiny proměnily ve volební místnosti, mohli jsme se v klidu sejít všichni v tělocvičně a utkat se ve veslařských závodech. Nebylo to vůbec jednoduché, bolely nohy i ruce a nervy pracovaly na plné obrátky :) Nicméně se v souboji „každý s každým“ nejlépe umístili třeťáci z 5. oddělení i Super smajlíci.

     V dalším kole prezidentských voleb u nás v družině proběhlo I. kolo soutěže „Rozjezdy pro hvězdy“. Největší úspěch měl Pavel Pejchal, který získal od diváků nejvíce hlasů. Tím si zajistil postup do kola druhého, které proběhne 9. 2. 2018. V prvním kole bylo 15 soutěžících, ale do toho druhého, postupuje soutěžících již jen 10. Těšíme se tedy, co nám postupující soutěžící příště předvedou. Diváci opět rozhodnou, kdo postoupí do třetího – posledního kola.

     A protože je leden měsíc ledový (nebo tedy kdysi býval), cestovali jsme se Super smajlíky na Antarktidu. Cestu jsme uzavřeli stavbou iglú z kostek cukru a jeho následným „táním“ díky zapouštění modré barvy a naše chuťové pohárky potěšili opékáním sněhových koulí (marshmallow) nad zapálenou čajovou svíčkou. 

     Ani jsme se nenadáli a první měsíc roku 2018 je za námi. Nebudeme myslet na to, že jsme zase o rok starší a vyrazíme do Brazílie. Tam je tepleji a hlavně!! Čeká nás karneval!!! ….. a zkusíme i tu saunu….. :) Tak hodně zdraví!!!

Lenka Kuchařová Dis.

 

neděle, 27 srpen 2017 19:04

LT 2 - Who is Who?

Radovat se nebo smutnit? Když je řeč o ukončeném letním táboře, tak se asi většina z nás zúčastněných neubrání obojímu. Máme velikou radost, že nám vše vyšlo - počasí i program. Na druhou stranu je nám smutno, že je to za námi. Dlouhé chystání a pak 14 dní uteče jako voda. A víte, kde se dá během dvou týdnů zažít spoustu zábavy, kamarádství, nové výzvy i první lásky? Přeci na táboře a tím spíš, když je to v Horním Bradle :) 

     Když se sejde parta skvělých lidí ve stejném čase a na stejném místě, dá se prožít tábor v rychlém tempu, procestovat minulost, potkat se s Darwinem, Einstaiem nebo zákeřnými Daleky. Dokázat nemožné - to když obíhá zároveň měsíc a slunce planetu Gallifrey nebo na nás shora posílají hromy a blesky, ale my planetu stejně zachráníme. Prokázat odvahu v nočním lese, vykoupat se v ledové vodě nebo ustát zákeřný vir. To vše, ale samozřejmě daleko víc, zažíváte, když podlehnete kouzlu naší táborové základny. 

     Chcete-li se podívat, jak jsme si užili svých 14 táborových dní (29. 7. - 12. 8- 2017), můžete se podívat do naší galerie na stránkách - https://www.zonerama.com/Zelvicka01/2941. Všichni táborníci obdrží během září DVD s kompletní nabídkou fotek (je jich opět hooodně :)

 A abychom vás ani letos neošidili, můžete pro změnu zde - https://www.youtube.com/watch?v=SUzuEZXnzqg&t=3s nakouknout na nové před brainballové vystoupení. 

     Kdyby jste ale měli pocit, že potřebujete vědět daleko víc, zastavte se na kus řeči, vyprávět se dá dlouuuuho.... :) 

Lenka Kuchařová DiS.

a tým skvělých vedoucích

úterý, 24 říjen 2017 18:11

DOREMI v družině

Volební den znamená mnoho věcí. V družině je to den, kdy nemůžeme být ve svém oddělení, a tak naše kroky směřovaly po obědě do kinosálu, kde se 25 dětí pustilo do soutěže ve zpěvu. Po každé písničce odborná porota udělila body a diváci vše poctivě počítali. Zpěv na podiu, bohužel bez mikrofonu, nebyl jednoduchý, proto si všichni soutěžící zasloužili pochvalu a medaili se sladkou odměnou pak 6 nejlepších zpěváků.

1. místo - Ema Čadová

             - Sam Čibčala

2. místo - Verča Hubnerová

             - Míša Zemler

3. místo - Tobik Szucz

             Natálka Králiková

Děkujeme za účast a blahopřejeme vítězům.

Lenka Kuchařová DiS.

čtvrtek, 30 listopad 2017 17:57

Jak s dětmi pomáháme?

čtvrtek, 30 listopad 2017 17:23

Cestování po světě se Super smajlíky

     Každý rok se s dětmi z IV. oddělení ŠD věnujeme nějakému tématu v rámci celoroční hry. V loňském roce jsme se pustili do prozkoumání různých sportů, letos jsme se ale vydali napříč kontinentem…. Na daný měsíc si děti připravují pohlednici, na které procvičí psaní své adresy a naučí se kreslit vlajku dané země. Za povedené aktivity pak získávají razítka právě na tuto pohlednici. Vyhodnocení probíhá každý měsíc zvlášť.

Cestu jsme zahájili jak jinak než v České republice a než jsme ji opustili, uspořádali jsme si královskou hostinu včetně pohoštění a ukázky tanců jako na dvoře českých králů. Druhý měsíc byl ve znamení Francie a vše se točilo kolem Eifelovky. Závěr patřil francouzské kavárně, kdy jsme si při poslechu francouzských šansonů vychutnávali horký čaj (namísto kávy J), vymýšleli jsme módní oděvy z dostupných kousků šatstva nebo pojídali vynikající koláč.

Listopad byl zasvěcený USA. A tak jsme nejprve pluli s Kryštofem Kolumbem, celý jeden týden bojovali jako piráti, další pak jako indiáni. Při poslechu indiánských písní se skvěle tvoří indiánské doplňky, abychom si mohli na závěr dopřát indiánskou párty a zakopat válečnou sekeru, bude-li to potřeba. V prosinci se totiž vydáme do Kanady, jejíž obyvatelé jsou hrdí na to, že je jejich země domovem Santy Clause. Děti pro něj chystají sušenky limonádu nebo mléko, proto si i my nějaké ty sušenky upečeme, abychom měli natrénováno pro našeho Ježíška.

Cestovatelský program si zpestřujeme také návštěvou fitness, kde se cvičí o 106 na bosu nebo při kruhovém tréninku. Své zdraví podporujeme návštěvou sauny a bystrou mysl zase návštěvou školní knihovny. No, a když nás potkáte během chvíle 3x cestou do jídelny, věřte, že právě nejspíš trénujeme etiketu podle Ladislava Špačka (autora knihy Mistr E), který dobře ví, že křičet ve škole a skákat ze schodů se prostě nemá!

Držte nám pěsti, ať se cestou neztratíme :) 

Lenka Kuchařová DiS.

sobota, 23 prosinec 2017 16:56

Rozdáno do poslední krabičky

„Krabice od bot“ – celorepubliková sbírka Diakonie, ke které jsme se v naší škole letos připojili také! Dárky v krabicích zabalených i nezabalených přinášeli žáci z I. i II. stupně! Každá krabice byla označena pro koho je určená, zda pro dívku nebo chlapce a vhodný věk. Díky tomu si pak dárek najde lépe svého příjemce.

            Sbírka byla velice úspěšná! Společně se nám podařilo vytvořit 288 ks dárků a obsáhnout věkové rozpětí 0 – 17 let. Nejvíc dárků však bylo pro věkovou kategorii 5 – 8 let. Vzhledem k tomuto velkému počtu dárků, byl rozšířen seznam obdarovaných. Krabice od žáků ZŠ Mládežnická tak putovaly do těchto organizací:

Most k životu

Oblastní charita

Dětský domov Dvůr Králové nad Labem

Ozdravovna Království

Barevné domky Hajnice (včetně chráněného bydlení v Trutnově)

Dětské oddělení trutnovské nemocnice

            Přání bohatého Ježíška tak bude naplněno nejen ve většině domácností dětí z Mládežky, ale i u dětí, které stráví vánoční čas v některém z výše uvedených zařízení!

Věřím, že děti, které darovaly dětem (což je hlavní motto sbírky), budou chtít pomáhat druhým i v roce 2018 a lhostejnost pro ně bude neznámé slovo.

            Veliké poděkování patří nejen dětem a učitelům z Mládežky, ale také dárcům, kteří se ke sbírce přidali ze širšího okolí!

            Krásné svátky a pohodu u stromečku všem!!! Díky!!!

Lenka Kuchařová DiS.

středa, 15 listopad 2017 20:02

Krabice od bot

Přidáno: 15. 11. 2017 | Autor: Kuchařová Lenka | Sekce: Škola

Taková krabice od bot může být úplně občejná krabice, ale když do ní vložíte nějaký předmět, který chcete darovat, stane se z ní krabice zcela neobyčejná. 

Takovými kouzelnými proměnami budou procházet krabice na naší škole. Zapojením se do celorepublikové sbírky "Krabice od bot", budeme moci udělat radost dětem z našeho města, které nemají tak pěkný a jednoduchý život, jako většina z nás. Před Vánocemi je spousta sbírek, ale tato nám umožní pomoci s dětmi právě dětem z našeho okolí. 

Strana 1 z 2