Gabriela Hofmanová

Správná parta z pátého oddělení cestovala a musela se na to pořádně obléknout! Prozkoumávali jsme totiž Arktidu a Antarktidu. A tak už např. víme, že Grónsko je největší ostrov na světě, že tučňáci žijí na jižní polokouli, že Eskymáci si staví iglú, že Roald Amundsen byl norský polárník a spoustu dalších zajímavostí. Naučili jsme se také písničku Grónská zem a po návratu z cest jsme se pustili společně do výtvarných činností k tématu.

1. Hofmanová a cestovatelé z 5. oddělení
úterý, 19 září 2017 18:36

Kouzelník Reno ve školní družině

Naše první společná akce pro děti v novém školním roce byla opravdu veselá, plná humoru, kouzel a smíchu. Pozvala jsem totiž opět kouzelníka Rena. Pozornost dětí si získal od samého začátku své show, která byla nabitá kouzly a humorem. Děti velmi bavilo být alespoň na chvíli kouzelníkovými asistenty. Nadšení a údiv malých diváků nad kouzly nebralo konce. Efektní bylo zakončení celé show, kdy kouzelník vyčaroval z nafukovacího balónku živého králíčka. Všechny děti jásaly a kouzelníka odměnily velkým potleskem.

Již teď se těšíme na další návštěvu kouzelníka Rena.

G. Hofmanová

sobota, 21 říjen 2017 18:21

Co ukrývá les

Slunce svítilo, bylo teplo a nic nebránilo celé ŠD vydat se do nedalekého lesa za podzimním skřítkem. Své jméno dětem zašifroval do jednotlivých písmenek, která děti dostávaly za splněné úkoly. Děti z V. oddělení byly natěšené nejvíc a spěchaly do lesa hned po obědě, aby se všechna stanoviště stihla včas připravit před příchodem ostatních dětí. Na ty pak čekal keř plný zdravých dobrot, průchod pavučinou, lesní slalom a další úkoly. Skřítek si také prověřil pozornost a bystrost dětí při hledání lesních zvířátek a skládání podzimního puzzle. Děti odcházely z lesa s veselou náladou, s písmenky, aby mohly vyluštit jméno skřítka a také s krásnými ježečky, které si dozdobily přírodninami.  Velké poděkování patří dětem ( a jejich maminkám), které si na akci připravily krásné skřítkovské převleky. A jak se skřítek jmenoval? No přeci BUKVÁČEK.

Gabriela Hofmanová

sobota, 21 říjen 2017 18:19

Podzimníčci v ŠD

Když jsme vyhlašovaly akci Podzimníčci v ŠD, nepochybovaly jsme o tom, že děti za spolupráce se svými rodiči, vyrobí opravdu hezké, nápadité podzimníčky. Nemýlily jsme se. Prostory u šaten nám zdobí celá řada krásných, podzimních skřítků a jiných lesních bytostí . Máme z nich velikou radost a žasneme nad fantazií , šikovností a zručností jejich autorů.

Za kolektiv vychovatelek G. Hofmanová