Přihlásit se

Přihlášení

Uživatelské jméno *
Heslo *
Zapamatovat si mě
Věra Menzelová

Věra Menzelová

pátek, 13 duben 2018 12:20

ZDRAVÁ SVAČINKA

 

NA KOLA SE ZDRAVOU SVAČINKOU

Ve čtvrtek 12. dubna se žáci 4.A vydali do Dvora Králové na dopravní hřiště, ale než vyrazili, zdravě se posilnili. Ve středu se domluvili, že na akci vyrazí v rámci týdne zdraví s pokrmy plnými vitamínů. Kontrola před odjezdem dopadla „na jedničku“, takže mohli všichni vyrazit. Možná i proto, že se zdravě „nacpali“, dopadla jízda na kole i teoretická příprava dobře. Doufejme, že to neskončilo tímto dnem, ale že budou všichni i nadále bezpečně jezdit a zdravě jíst!

Mgr. V. Menzelová – tř. uč.

 

pátek, 13 duben 2018 12:07

DOPRAVNÍ VÝCHOVA - 4. třídy

ČTVRŤÁCI NA KOLECH

Ve čtvrtek 12. dubna vyrazili čtvrťáci na dopravní hřiště do Dvora Králové n/L, aby si ověřili své znalosti z dopravní výchovy. Poznávali dopravní značky, řešili situace na křižovatkách a připomněli si hlavní pravidla pro cyklisty. To všechno si vyzkoušeli také v praxi při jízdě na kole. Pro mnohé z nich bylo opravdu složité sledovat současně „čáry“ na vozovce, značky, své spolužáky a ještě při tom ukazovat změnu směru jízdy. Vše se ale obešlo bez vážnější kolize, a tak se snad budou všichni snažit jezdit bezpečně a bez nehod.

Uč. 4. tříd

 

úterý, 27 březen 2018 19:21

BAREVNÝ TÝDEN - ETICKÉ DÍLNY 4. tříd

Týden od 19. do 23. března byl nejen barevný, ale čtvrťáci pracovali v rámci etických dílen na téma „Tajemství husích stop“.

Ve čtvrtek si tento program užila 4.A ve žlutém. Žáci se ve dvou vyučovacích hodinách dozvěděli spoustu zajímavostí ze života a práce Mistra Jana Husa, zároveň měli možnost se zamyslet nad vzájemnými vztahy mezi kamarády a spolužáky. Ve skupinkách hledali řešení různých situací, které mohou ve škole nastat. K celkové pohodové atmosféře přispěla i veselá žlutá barva.

Věra Menzelová

pátek, 23 březen 2018 19:23

ZPESTŘENÍ TĚLOCVIKU

HODINA TV – JÓGA

Dívky z 9.A prožily jednu z hodin tělesné výchovy trochu netradičně. Pod vedením Terky a Denči si vyzkoušely některá cvičení z jógy. Nejvíce se těšily na polohu „šťastného dítěte“ v domnění, že budou odpočívat, ale brzy zjistily, že to nebude tak jednoduché. Také u dalších pozic si děvčata pořádně protáhla svá těla. Na závěr hodiny došlo i na některá riskantní hromadná seskupení.

Děkuji děvčatům za zpestření hodiny Tv, Věra Menzelová, uč. Tv.

 

 

středa, 14 únor 2018 13:38

Krkonošský florbalový pohár

ZLATÝ A STŘÍBRNÝ ÚSPĚCH FLORBALISTEK

Ve středu 14. února se dívky 2. - 5. tříd a 6. - 9. tříd vydaly s plnou florbalovou výzbrojí na ZŠ R. Frimla, kde se konal tradiční turnaj škol. Florbalistky mladší kategorie prošly turnajem bez porážky a po zásluze obsadily první místo. Starší děvčata okusila výhru, porážku i remízu a nakonec se usadila na krásném druhém místě. Tento úspěch okořenilo ještě vyhlášení nejlepší hráčky a gólmanky turnaje. Obě trofeje si odnesly florbalistky z Mládežky - Anička Hauferová a Anička Sturmová. Tímto skvělým výkonem dívky zároveň oslavily svátek sv. Valentýna.

Blahopřejeme a děkujeme za reprezentaci školy.

úterý, 30 leden 2018 11:17

VRCHOL DÍVČÍHO FUTSALU

Již několik let po sobě se děvčata 7. – 9. tříd naší školy zúčastňují republikového finále ve futsalu. Ani v letošním školním roce tomu nebylo jinak. Po dvou postupových kolech se dívky probojovaly na vrcholný turnaj do Heřmanova Městce. Nevyrazily ale samy, s sebou si vzaly tým fanoušků ze 4. A. Bohužel ani hlasité a mohutné povzbuzování z hlediště nepomohlo dívkám získat medailové pozice. V posledním zápase ještě hořel „plamínek naděje“, v případě výhry mohly naše hráčky obsadit druhé místo, ale energie docházela a zázrak se nekonal. Výsledkem bylo konečné čtvrté místo.

Děkujeme dívkám za reprezentaci školy.

Mgr. Věra Menzelová

pondělí, 22 leden 2018 20:57

SPORTOVNÍ ÚSPĚCHY

OBHAJOBA LOŇSKÉHO STŘÍBRA

V pátek 19. ledna 2018 vyrazily dívky 4. – 5. tříd na krajské finále florbalového turnaje ČEPS CUP do Předměřic. Už první těsná výhra s hráčkami z Hradce Králové naznačovala, že to nebude lehké. Také druhý zápas skončil těsným vítězstvím našeho týmu s družstvem z Červeného Kostelce. Teprve třetí zápas si mohly naše dívky trochu oddechnout, hladce zvítězily rozdílem šesti branek. Poslední zápas s Dobruškou rozhodoval o postupujícím do národního finále. Naše děvčata v prvních minutách vyhrávala poměrem 3 : 1. Soupeřkám se ale podařilo srovnat hru i skóre a konečný výsledek 6 : 8 bohužel poslal do dalších bojů naše soupeřky. Malou „náplastí“ na smutek z prohry bylo vyhlášení all stars teamu, jehož členkou se stala Anička Hauferová ze 4. A.

Děvčatům blahopřejeme a děkujeme za reprezentaci školy.

Mgr. Věra Menzelová

 

čtvrtek, 18 leden 2018 15:26

LYŽAŘSKÝ KURZ

LYŽAŘSKÝ KURZ

Předpověď počasí neslibovala žádnou velikou sněhovou nadílku, přesto sedmáci vyrazili na lyže. V pondělí a v úterý sice potrénovali na mokrém sněhu, ale ve středu v noci přišel sněhový příval, a tak čtvrteční závody proběhly na čerstvém sněhu. Zejména běžecký závod byl přímo pohádkový – zasněžené stromy, upravená stopa a padání do měkké „peřiny“. Došlo i na stavění sněhuláků. Přestože někteří stáli na lyžích poprvé, na běžkách si dokonce sáhli i na dno svých sil, na konci kurzu všichni zvládli jízdu a naplno se při volném lyžování „vyřádili“. Veselé zážitky si žáci sedmých tříd přivezli i z večerních her a soutěží. Někdy byl večer tak bouřlivý, že večerka v deset byla některými posunuta i na druhou hodinu ranní. To všechno ale k lyžařskému kurzu patří, a tak snad všichni odjížděli do svých domovů s krásnými zážitky.

 

 

 

 

 

 

pondělí, 23 říjen 2017 18:12

Sportovní úspěchy

STŘÍBRO PRO DÍVČÍ FLORBAL

V pondělí 23. října 2017 se na ZŠ R. Frimla uskutečnilo okrskové kolo ve florbale dívek. V obou kategoriích jsme měli své zastoupení. Dívky 6. – 7. tříd si postupně poradily s družstvy ZŠ R. Frimla, ZŠ Pilníkov a ZŠ Bernartice, ale 1. místo jim, stejně jako vloni, překazila děvčata z  Gymnázia Trutnov. Starší dívky 8. – 9. tříd se po třech výhrách utkaly v posledním zápase se ZŠ Bernartice a ani jim se nepodařilo dosáhnout na stupeň nejvyšší. Dvě druhá místa jsou velkým úspěchem a zajišťují postup do okresního kola. Úspěch podtrhlo ještě vyhlášení nejlepších brankářek, tuto trofej získaly obě naše gólmanky, Áďa a Káťa.

Děkujeme všem hráčkám za předvedenou hru a držíme palce do dalších bojů.

Mgr. Věra Menzelová – uč. Tv

neděle, 03 prosinec 2017 17:22

SPORTOVNÍ ÚSPĚCHY

ZLATO Z FLORBALOVÉHO TURNAJE DÍVEK

První prosincový den patřil ve sportovní hale v Hostinném florbalu. Sešlo se zde pět družstev okresu Trutnov, aby ukázaly své florbalové dovednosti. Naše děvčata ze 4. – 5. tříd postupně nastoupila proti florbalistkám z Pilníkova, Hostinného a Vrchlabí, ani jednomu týmu se nepodařilo Mláďata z Mládežky porazit. Asi největším oříškem bylo družstvo ze ZŠ V Domcích, ale i to se nakonec po porážce muselo spokojit pouze s druhým místem.

Velkou oporou v brance byla Anička Sturmová, do hry nastoupily Adéla Vachová, Andrea Hrodková, Katka Kopecká, Adéla Ryšavá, Anička Hauferová a Terka Svobodová.

Děkujeme za skvělý výkon a reprezentaci školy a přejeme hodně úspěchů v krajském finále.

Mgr. Věra Menzelová

Strana 1 z 2