Věra Menzelová

pondělí, 23 říjen 2017 18:12

Sportovní úspěchy

STŘÍBRO PRO DÍVČÍ FLORBAL

V pondělí 23. října 2017 se na ZŠ R. Frimla uskutečnilo okrskové kolo ve florbale dívek. V obou kategoriích jsme měli své zastoupení. Dívky 6. – 7. tříd si postupně poradily s družstvy ZŠ R. Frimla, ZŠ Pilníkov a ZŠ Bernartice, ale 1. místo jim, stejně jako vloni, překazila děvčata z  Gymnázia Trutnov. Starší dívky 8. – 9. tříd se po třech výhrách utkaly v posledním zápase se ZŠ Bernartice a ani jim se nepodařilo dosáhnout na stupeň nejvyšší. Dvě druhá místa jsou velkým úspěchem a zajišťují postup do okresního kola. Úspěch podtrhlo ještě vyhlášení nejlepších brankářek, tuto trofej získaly obě naše gólmanky, Áďa a Káťa.

Děkujeme všem hráčkám za předvedenou hru a držíme palce do dalších bojů.

Mgr. Věra Menzelová – uč. Tv

neděle, 03 prosinec 2017 17:22

SPORTOVNÍ ÚSPĚCHY

ZLATO Z FLORBALOVÉHO TURNAJE DÍVEK

První prosincový den patřil ve sportovní hale v Hostinném florbalu. Sešlo se zde pět družstev okresu Trutnov, aby ukázaly své florbalové dovednosti. Naše děvčata ze 4. – 5. tříd postupně nastoupila proti florbalistkám z Pilníkova, Hostinného a Vrchlabí, ani jednomu týmu se nepodařilo Mláďata z Mládežky porazit. Asi největším oříškem bylo družstvo ze ZŠ V Domcích, ale i to se nakonec po porážce muselo spokojit pouze s druhým místem.

Velkou oporou v brance byla Anička Sturmová, do hry nastoupily Adéla Vachová, Andrea Hrodková, Katka Kopecká, Adéla Ryšavá, Anička Hauferová a Terka Svobodová.

Děkujeme za skvělý výkon a reprezentaci školy a přejeme hodně úspěchů v krajském finále.

Mgr. Věra Menzelová

úterý, 07 listopad 2017 20:01

Sportovní úspěchy

Přidáno: 07. 11. 2017 | Autor: Menzelová Věra | Sekce: Škola

STŘÍBRNÉ FLORBALISTKY

V úterý 7. listopadu 2017 čekalo na naše dívky 6. – 7. tříd ve Dvoře Králové n/L osm družstev okresu Trutnov. Pouze vítěz tohoto turnaje měl právo postoupit do krajského finále. Hrálo se na tři skupiny, naše hráčky obsadily první místo po vítězstvích nad dívkami ze Dvora a z Hostinného. Další zápasy postupového „pavouka“ zvládly holky bez problému, když porazily opět děvčata z Hostinného a následně z Malých Svatoňovic. Stejně jako vloni na ně ve finále čekalo silné družstvo Gymnázia Trutnov. Do této chvíle měla naše gólmanka Áďa čisté konto a držela ho až do poslední minuty finále. Dokonce se hráčkám z Mládežky podařilo „ustát“ hru v oslabení po zákroku obránkyně Anežky, která nezapře příslušnost k softbalu. Velmi pohotově lapla po míčku a na chvíli ho ukryla ve své dlani, což bylo pochopitelně odpískáno jako přestupek a následovalo vyloučení. Na světelné tabuli svítilo 43 vteřin do konce základní hrací doby. V té chvíli střela z dálky bohužel rozvlnila naši síť a ukončila naděje. Do té chvíle hrály naše holky opravdu ukázněně a s nasazením a zodpovědně plnily své úkoly. O to větší bylo zklamání, kdy se zvukem sirény padl gól i do sítě soupeřek, ten však již nebyl uznán. I když byl postup blízko, druhé místo v okresním finále je velmi pěkný výsledek.

Pochvala patří těmto hráčkám: Adéla Zákravská, Denisa Geislerová, Anička Junková, Terka Fišerová, Diana Kubečková, Natka Šimůnková, Káťa Bučková, Anežka Krajčová, Natka Šrejberová a Gábina Archlebová.

Mgr. Věra Menzelová, uč. Tv

Alt text